Ćwierćfinały MP kadetek 2015 – Zryw Volley i Truso awansowały z 2 miejsca

Zakończyły się  ćwierćfinałowe turnieje  Mistrzostw Polski kadetek. W Białymstoku siatkarki Truso Elbląg zdobyły awans do płfinału MP.  W niedziele przegrały z MOS Wola Warszawa 1;3 (-20,-20, 27,-19), zajmując w turnieju 2 miejsce W Legionowie  Zryw Volley Iława wywalczył przepustkę do czołowej "16" w kraju, mimo porażki w ostatnim spotkaniu z Legionovia 0:3 (-16,-23,-16). Foto Ola zajęła ostatnie miejsce w turnieju.

System gier jest następujący. Najpierw uczestnicy rywalizują w dwóch podgrupach (każdy z każdym). Po dwa najlepsze zespoły kwalifikują się do drugiej fazy z zaliczeniem meczu z podgrupy. Następnie rozgrywają dwa spotkania z rywalami, którzy awansowali z drugiej podgrupy. Po stworzeniu tabeli awans do kolejnej rundy zdobędą zespoły z pierwszego i drugiego miejsca.

Grupa III (gospodarz Białystok)

Skład zespołu

MKS Truso Elbląg:

Weronika Wołodko, Aleksandra Szczygłowska, Aleksandra Wójcicka , Maja Kańduła , Karolina Kaczmarczyk, Daria Pik , Paulina Markowicz, Izabela Giecewicz , Milena Figielska, Dominika Dziczek, Agnieszka Kowalczyk, Julia Dunajska. Trener Wojciech Samulewski

Podgrupa A

TPS Lublin – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (-22,-15,-20)

Piątek: (6 marca)

TPS Lublin – MUKS Gim-Net Mońki 3:0 (18,13,21)

UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Gim-Net Mońki 3:0 (12,16,12)

1 UMKS MOS Wola Warszawa  2  4  6:0

2 TPS Lublin  2  3  3:3

3 MUKS Gin-Net Mońki  2  2  0:6

Podgrupa B

BAS Białystok – MKS Truso Elbląg 2:3 (-14,-17,27,20,-6)

Po dwóch setach bardzo dobrze rozegranych przez Truso wydawało się, że nie będzie żadnych problemów. Trener dokonał kilku zmian i niestety mecz wrównał się. Doszło w trzeciej partii do końcówki na przewagi. Mieliśmy meczbole, ale zabraklo twardego ataku. Rywalki świetnie broniły i…wybronily się. Poszły za ciosem i doprowadziły do tie breaka. Tu jednak dominacja elblążanek była zdecydowana. Odetchneliśmy, bo gdy się przegra taki mecz wyrzuty sumienia są ogromne.

BAS Białystok – TKS-T Budowlani Toruń 3:1(13,-15,22,21)

MKS Truso Elbląg – TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (20,13,8)

Po pierwszm w miare wyrównanym secie rywalki gasły w oczach, a w trzeciej partii juz w ogóle nie podjęły walki. Elblążanki wygrały podgrupę. W sobotę o 14 graja z Lublinem. Jesli wygrają – są w półfinale MP.

1 MKS Truso Elbląg  2  4  6:2

2 BAS Białystok  2  3 5:4

3 TKS-T Budowlani Toruń  2  2  1:6

Sobota (7 marca)

o miejsce 5-6 : MUKS Gim-Net Mońki – TKS-T Budowlani Toruń 3:1 (20,-16,16,10)

UMKS MOS Wola Warszawa – BAS Białystok 3:0 (10,17,18)

TPS Lublin – MKS Truso Elbląg 2:3 (16,18,-25,-21,-8)

Elblążanki w pierwszych dwóch setach grały znacznie poniżej możliwości i przegrały je zdecydowanie. Odnalazły się w trzecin. Gra się wyrównała i doszlo do końcówki na przewagi, którą udało się wygrać i losy spotkania odwróciły się. W tie braku przy zmianie stron prowadziły lublinianki 8:7. Wtedy na zagrywkę weszła Aleksandra Wójcicka i serwowała już do końca. Wrócilismy z dalekiej podróży, ale mamy awans – to najważniejsze.

Niedziela

TPS Lublin – BAS Białystok 3:0 (10,17,18)

UMKS MOS Wola Warszawa – MKS Truso Elbląg 3:1 (20, 19,-27,19)

Truso zaczęło mecz bez Aleksandry Wójcickiej i…bez wiary w końcowy sukces.Elblążanki dośc gładko przegrały dwa sety. W trzecim weszła na boisko Wójcicka i coś się ruszyło. Udało się nawiązać walkę, ale w kolejnej partii, znów pojawiły się serie błędów, głównie w przyjęciu i warszawianki wykorzystały szansę.

ZRYW-VOLLEY Iława

Joanna KARPIŃSKA – kapitan zespołu, Sandra KORUSIEWICZ, Natalia MEJKA, Kamila SITNIK, Monika GORZKA, Aleksandra TOMASZEWSKA, Martyna BIAŁECKA – libero Aleksandra BLUDAU, Karolina LASKOWSKA, Anna GRAJEWSKA,  TRENERZY: Małgorzata, Marzena i Mieczysław Pietroczuk.

MLKS SMS Foto Ola Ostróda

Maria Barcz , Aleksandra Czyjak, Klaudia Cycyńska, Weronika Szulkowska, Aleksandra Kudelska, Marcelina Kruszyńska, Nikola Nosewicz, Angelika Sobolewska, Alicja Graczyk, Wiktoria Płecha, Maja Jasińska, Izabela Amenda. Trener Michał Michalak

Podgrupa A

LTS Legionovia Legionowo – SKS Pomorzanka Sejny 3:0 (12,16,9)

Piątek (6 marca)

LTS Legionovia Legionowo – MLKS SMS Foto Ola Ostróda 3:0(13,6,12)

Niestety, ostródzianki nie były w stanie przeciwstawić się bardzo mocnej ejupie gospodarzy. Trzeba szukac zwycięstwa z Sejnami.

SKS Pomorzanka Sejny – MLKS SMS Foto Ola Ostróda 3:1(17,-17,21,22)

Ta porażka zepchnęła ostródzianki na ostatnie miejsce w podgrupie. O awansie do półfinału nie ma juz mowy. W sobotę Foto Ola zagra o miejsce 5 w ćwierćfinale.

1 LTS Legionovia Legionowo  2  4  6:0

2 SKS Pomorzanka Sejny 2  3  3:4

3 MLKS SMS Foto Ola Ostróda  2  2  1:6

MKS Zryw Volley Iława – MUKS Joker Świecie 3:0 (12,11,18)

Jednostronny mecz bez żadnej dramaturgii.

Energa Gedania Gdańsk – MKS Zryw Volley Iława 1:3 (-22,23,-19,-22)

Niezwykle zacięte spotkanie i ważne zwycięstwo, które przybliża ilawianki do półfinału. Walka trwała 2 godziny, po takich wygranych czuje sie szczególną satysfakcję.

MUKS Joker Świecie – Energa Gedania Gdańsk 0:3 (-15,-21,-17)

1 MKS Zryw Volley Iława  2  4  6:1

2 Energa Gedania Gdańsk  2  3  4:3

3 MUKS Joker Świecie  2  2  0:6

o miejsce 5-6: MLKS SMS Foto Ola Ostróda – MUKS Joker Świecie 1:3 (22,-19,-23,-22)

LTS Legionovia Legionowo – Energa Gedania Gdańsk 3:0 (19,21,18)

SKS Pomorzanka Sejny – MKS Zryw Volley Iława 0:3 (-19,-19,-16)

Iławianki zagrały spokojnie i bardzo pewnie. Nie byl to łatwy mecz, gdyż rywalki świetnie broniły i często trzeba bylo ponawiać akcje. Zespól Zrywu był jednak cierpliwy i w nagrodę jest juz w półfinale Mistrzostw Polski. W niedziele zagra o 1 miejsce z Legionovią. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Niedziela (8 marca)

Pomorzanka Sejny – Energa Gedania Gdańsk 0:3 (-23,-15,-18)

LTS Legionovia Legionowo – MKS Zryw Volley Iława 3:0 (16,23.18)

Legionovia będzie się zapewne liczyć w walce o medale Mistrzostw Polski. Jest tam zaplecze zespołu ekstraklasy i stanowią je w dużym stipniu właśnie kadetki. Wygrały ze Zrywem zasłużenie. W drugim secie iławianki „wyciągnęły ze stanu 18:24 na 23:24, ale na wiecej ich nie było stać. Zebrały jednak wiele komplementów, a przede wszystkim uzyskały awans.

1 LTS Legionovia Legionowo 3  6  9:0

2 MKS Zryw Volley Iława  3  5   6:4

3 Energa Gedania Gdańsk  3  4  4:6

4 SKS Pomorzanka Sejny 3  3  0:9