Ćwierćfinały MP kadetów 2013 – AZS UWM ofiarą sędziowskiego drukowania, a Tempo niestety za burtą

Siatkarze AZS UWM I Olsztyn w Bydgoszczy, a UKS Tempo 25 w Kędzierzynie walczyły o awans do półfinału Mistrzostw Polski kadetów. Siatkarze AZS UWM   już w sobotę  w zapewnili sobie awans, w niedziele walczyli z Chemikiem o 1 miejsce. Przegrali 0:3, ale w dwóch pierwszych setach zostali ewidentnie skrzywdzeni przez sędziów. Drukownaie w sporcie to grzech okrutny, zwłaszcza gdy gra mlodzież. Siatkarze Tempa  w niedzielę w meczu o wszystko przegrali ze Skarżyskiem 0:3 (-19,-21,-23) i niestety odpadli z MP.

AZS UWM Olsztyn

Jakub Kochanowski, Krzysztof Gulak, Tomasz Koziatek, Radosław Polak, Kacper Czebatul, , Paweł Rutecki, Piotr Szostek, Michał Mazek, Mateusz Olbryś, Maciej Mozol, Michał Zalewski, Mateusz Podbielski, Sebastian Skarbek, Paweł Dominiczak. Trener Maciej Rejzner.

I dzień

AZSUWM I Olsztyn – MLKS Volley Gubin 3:0 (25:21, 25:17, 25:18)

Bardzo pewne zwycięstwo mlodych akademików, ale grę trudno ocenić. Po prostu olsztynianie nie byli zmuszeni do większego wysiłku, dlatego gra była raczej jednostajna i niezbyt efektowna. Juz pierwszy dzień pokazał ogromne dysproporcje wśród uczestników, bowiem w drugiem spotkaniu Chemik rozgromil druzyne z Krakowa, a wyniki w setach 25:7 25:7 świadcza, że niektóre zespoły znalazły się w tym towarzystwie przypadkowo.

BKS Chemik I Bydgoszcz –  UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków 3:0 (25:7, 25:7, 25:18)

II dzień

AZS UWM Olsztyn – UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków 3:0 (25:14, 25:11, 25:9)

Trener Maciej Rejzner gral w tym meczu druga szóstka a i tak przewaga olsztynian była ogromna. To zwycięstwo oczywiście jest równoznaczne z awansem do półfinału. W niedzielę mecz o 1 miejsce.

III dzień

Chemik I Olsztyn – AZS UWM Olsztyn 3:0 (27:25, 25:23, 25:14)

Sędziowie wypaczyli wynik tego spotkania „drukując” końcówki: pierwszego i drugiego seta. Było to żenujace. Nawet trenerowi gospodarzy było głupio, bo decyzje były  z kapelusza – odbierające punkty młodym akademikom. W trzeciej partii załamani olsztynianie poddali się. Zamiastw Olsztynie zagraja w półfinale w Pile lub Wrocławiu.

MLKS Volley Gubin – UKS Hutnik Dobry Wynik Kraków 0:3 (23;25, 16:25, 14:25)

UKS Tempo 25 Olsztyn

Kamil Michalczyk (kapitan na boisku), Rafał Mucha (kapitan zespołu), Maciej Petelczyc, Łukasz Guzewicz, Tomasz Obrębski, Tomasz Narkun, Mateusz Lewoc, Michał Ostaszyk, Filip Wodziński, Bartosz Brzeski , Maciej Lendzian, Karol Redyk. Trener Błażej Kolpy

I dzień

MMKS Kędzierzyn – UKS Tempo 25 Olsztyn 1:3 (25:22, 18:25, 22:25, 15:25)

Olsztynianie, którzy w tym sezonie nie grali  spotkań o dużą stawkę, rozpoczęli nerwowo i tak uciekła pierwsza partia.  Gdy jednak trema odpuściła zespół zaczął grać na miare swoich możliwości, przede wszytkim realizować założenia taktyczne. Wtedy przewaga olsztynian wzrastała, a w czwartym secie była bezdyskusyjna, Dobre wejście w turniej. Oby tak dalej!

STS Skarżysko Kamienna – SKPS Dunajec MPW Nowy Sącz 1:3 (14:25, 25:24, 26:28, 24:26)

II dzień

UKS Tempo 25 Olsztyn – SKPS Dunajec MPW Nowy Sącz 2:3 (25:22, 25:23, 22:25, 18:25, 12:15)

Olsztynianie zagrali słabiej i męczyli sie juz w dwóch pierwszych setach. Mobilizacja w końcówkach pozwoliła na rozstrzygnięcie partii. Wydawało się, że prowadzenie 2:0 doda nam pewności, a zdołuje rywali. Tymczasem „górale” okazali się twardzi i odporni. Kolejne trzy sety wygrali i nasze szanse na pierwsze miejsce w grupie są minimalne. Teraz musumy w ogóle walczyć o awans. Trzeba w niedzielę wygrać ze Skarżyskiem.

MMKS Kędzierzyn – STS Skarżysko Kamienna 2:3

III dzień

UKS Tempo 25 Olsztyn – STS Skarżysko Kamienna 0:3 (19:25, 21:25, 23:25)

Siatkarze Tempa przegrali mecz o awans, który przed turniejem wydawał się w pełni realny. Niestety juz w sobotnim meczu z zespół miał za dużo przestojów, i w konsekwencji przegrał wygrany mecz. W niedzielę ciśnienie wzrosło, a olsztynianie tego nie udźwignęli. W trzeciej partii prowadzac 16:13 stracili 8 punktów w jednym ustawieniu. W sporcie mlodzieżowym takie sytuacje się zdarzają. Drużyna olsztyńska składa się z zawodników o znakomitych parametrach ( pęiciu ponad dwa metry wzrostu), którzy jeszcze mentalnie nie dorośli do duzych wyników. Ale świat nie kończy się na turnieju w Kędzierzynie. Życzymy powodzenia za rok, tym bardziej, że potencjalne mozliwości sa ogromne.

MMKS Kędzierzyn – SKPS Dunajec Nowy Sącz 3:1