Ćwierćfinały MP młodzików – Dramat Absolwenta, AZS UWM i Olimp też za burtą

W Olsztynie i Toruniu reprezentanci Warmii i Mazur walczyli o awans do półfinałów Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. Wieści są bardzo smutne. W Toruniu UKS Absolwent bez trudu wygrał podgrupę, ale w decydującym spotkaniu przegral z Jurandem Malbork 1:2, prowadząc w tie beaku 14:11. W Olsztynie AZS UWM zdecydowanie uległ Huraganowi Wolomin 0:2  i też znalazł się za burtą. Podobnie  Olimp Bartoszyce po porażce z Chemikiem Bydgoszcz.

Olsztyn

  • 08.03.2014

podgrupa A

Olimp Bartoszyce: Bartek Krzemiński,, Michał Narkiewicz, Rafał Potapienko, Maciej Trzciński, Michał Doroz, Adam Bochanowicz, Łukasz Gronkowski, Maciej Zawadzki, Olaf Wasilewski.

Mecze

Huragan Wołomin – SUKSS Suwałki 2:0

Olimp Bartoszyce – Huragan Wołomin 0:2 (-17,-22)

Olimp miał dużą szansę doprowadzić do tie breaka, bowiem w drugim secie prowadzil 22:19 i niestety w jednym ustawieniu stracil sześć punktów. Skład zespołu z Bartoszyc jest bardzo wąski i nie ma możliwości manewru. Nie wszyscy zawodnicy prezentują równy poziom.

SUKSS Suwałki – Olimp Bartoszyce  0:2 (-13,-14)

Bardzo pewne zwycięstwo Olimpu, które zapewniło drugie miejsce w grupie i mozliwość gry w niedzielę o półfinal MP z Chemikiem Bydgoszcz.

{AdmirorGallery}olimpbartosz8{/AdmirorGallery}

podgrupa B

AZS UWM Olsztyn: Beniamin Zwoliński, Jakub Sitarski, Mateusz Prokop, Kacper Piotrowski, Mateusz Piotrowski, Kamil Gadomski, Mateusz Cichowski, Andrzej Świotło, Adam Świdroń, Damian Wegrzyn, Konrad Pszczółkowski, Sebastian Fiuk

  • 08.03.2014

Mecze

AZS UWM Olsztyn – Chemik Bydgoszcz  0:2 (-10,-22)

Zespół Chemika zwłaszcza w pierwszym secie bardzo dobrze zagrywał i sporo na tym zyskał, bo mlodzi akademicy mieli trudności z przyjęciem i rozegraniem. W drugiej partii mecz się wyrownał, ale zwycięstwo gości w pełni zasłuzone.  

SKS Starogard Gdański – AZS UWM Olsztyn 0:2 (-17,-19)

Akademików na pewno stac na lepsza grę niż tę, która zaprezentowali w zwycięskim spotkaniu ze Starogardem. I tego oczekujemy, ponieważ niedzielny rywal w walce o awans jest silnym zespołem i trzeba sie wznieść na wyżyny umiejętności.        

Chemik Bydgoszcz – SKS Starogard Gdański 2:0 (15,15)

Finały

  • 09.03.2014

o miejsce 5-6:SKS Starogard Gdński – SUKSS Suwałki

o awans: Huragan Wołomin – AZS UWM Olsztyn 2:0 (16,14) – awans do półfinału MP Huragan Wolomin

Niestety nadzieje, że olsztynianie zagraja lepiej niz w sobotę okazały sie płonne. Wyraźnie ustepowali przeciwnikom, którzy cały czas panowali nad sytuacją i byli lepsi we wszystkich elementach. Przykra dla nas niespodzianka.

o awans Olimp Bartoszyce – Chemik Bydgoszcz 0:2 (-22,-10) – awans do półfinału MP Chemik Bydgoszcz

Mała nadzieja zaświtała w pierwszym secie, kiedy siatkarze z Bartoszyc doprowadzili do remisu 21:21, ale potem nie poradzili sobie z mocna zagrywka rywali. Druga parta była juz formalnością.

{AdmirorGallery}wisniewski50{/AdmirorGallery}

Toruń

  • 08.03.2014

podgrupa A

Absolwent Olsztyn: Adam Rzępołuch, Adam Drożdż, Jakub Kozłowski, Piotr Michalak, Filip Kozieniec, Kacper Wróbel, Bartosz Tomczak, Filip Czarniecki, Patryk Dudzik, Daniel Deptuła, Bartosz Dyjak.

Mecze

BAS Białystok – Absolwent Olsztyn 0:2 (-20,-7)

Zdecydowana przewaga olsztynian we wszystkich elementach. Trudno nawet ocenić podopiecznych Krzysztofa Dziedzica, bo rywal nie zmusil ich do wysiłku. 

Stal Grudziądz – BAS Białystok 2:0        

Absolwent Olsztyn – Stal Grudziądz 2:1 (22,-22,14)

Tym zwycięstwem olsztynianie zapewnili sobie awans do decydujacej gry o awans. Nie było łatwo, ale trochę na własne życzenie, bowiem w drugim secie Absolwent prowadził 18:13 i przegrał seta, a w tie breaku zawsze jest nerwówka. W niedzielę gramy o półfinal MP prawdopodobnie z Jurandem Malbork, z którym przegralismy w w Maratonie Łebie po zaciętym meczu. Jest to na pewno rywal w zasięgu olsztynian. 

podgrupa B

  • 08.03.2014

Mecze

AZS OŚ Toruń – Jurand Malbork 2:0 (19,20)

Stocznia M&W Darłowo – AZS OŚ Toruń 0:2 (-16,-11)

Jurand Malbork -Stocznia M&W Darłowo 2:0  (15,20)

Finały

  • 09.03.2014

o 5 miejsce: Stocznia M&W Darłowo – BAS Białystok 2:0 (14,15)

o awans: Absolwent Olsztyn – Jurand Malbork 1:2 (23,-24,-14) awans do półfinału MP Jurand Malbork

To byl prawdziwy dramat. Mecz zacięty. W drugim secie przy stanie 24:23 olsztynianie przeprowadzili akcje zakończona kiwką. Piłka spadła na plac, wszyscy zawodnicy szczęśliwi wybiegli na boisko, chcąc fetować awans. Niestety sędzia akwestionował atak uważając, że pilka była niesiona. Chlopcy wrócili do gry, ale koncentracja uciekła, co Malbork wykorzystal bezlitośnie. W tie breaku jeszcze większy dramat. Mimo prowadzenia 14:11, olsztynianie przegrywają i odpadaja z Mistrzostw Polski.

o awans: Stal Grudziądz – AZS OŚ Toruń 0:2 (- 16,-15) awans do półfinałów MP AZS OŚ Toruń

{AdmirorGallery}absol8{/AdmirorGallery}

Absolwent Olsztyn AZS UWM Olsztyn bartoszyce Olimp Bartoszyce Olsztyn siaw

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x