Czarni bezwględni dla Indykpolu – Znów sprowadzeni do parteru

Fama o dobrej grze zespołu Czarnych Radom w PLUS LIDZE nie była przesadzona. Przekonaliśmy się o tym w sobotnie (7 grudnia) popołudnie w Uranii. Indykpol AZS UWM, który odbił się od dna po efektownych zwycięstwie w Bielsku znów został sprowadzony do parteru. Właśnie przez radomian. Akademicy walczyli przynajmniej o jeden punkt, ale trzeci - wygrany set nie odwrócił losów meczu, który przegraliśmy 1:3 (-23,-17,30,-17).

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 1:3 (23:25, 17:25, 32:30, 17:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Maciej Dobrowolski, Pablo Bangolea, Rafał Buszek, Matti Oivanen, Grzegorz Szymański, Piotr Hain, Michał Żurek (l) oraz Piotr Łukasik, Grzegorz Oająk, Bartosz Krzysiek, Piotr Łuka

Cerrad Czarni Radom: Bartłomiej Neroj, Jakub Wachnik, Dirk Westphal, Wytze Kooistra, Adam Kamiński, Jozef Piovarci, Adam Kowalski (l) oraz Michał Kędzierski, Michał Ostrowski, Bartłomiej Bołądź

Goście zagrali bardzo twardo i zdecydowanie. Byli bardzo regularni, nie popełniali błędów. W pierwszym secie rozgorzała walka, w której radomianie okazali się lepsi w końcówce. Zgodnie ze sportowymi regułami poszli za ciosem i w drugiej partii ich dominacja była już bezsporna. Krótka przerwa pozwoliła kortowianom ochłonąć. Znów nawiązali walkę i w dramatycznej końcówce dali sobie i wszystkim kibicom nadzieje.

Jednak kolejne minuty rozwiały je bezpowrotnie. Czarni grali swoje, a akademicy stawali się coraz bardziej bezradni. Goście więc dokończyli dzieło i w pełni zasłużenie wywieźli z Olsztyna komplet punktów. Tego się raczej nie spodziewaliśmy…

Skra Bełchatów – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:17, 25:11)

Politechnika Warszawska – Transfer Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:23, 27:25, 25:17)

Effector Kielce – Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 28:26, 19:25, 21:25)

Trefl Gdańsk – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:17, 23:25, 14:25, 20:25)

AZS Częstochowa – Resovia Rzeszów 0:3 (35:37, 19:25, 17:25)

AZS Olsztyn – Czarni Radom 1:3 (23:25, 17:25, 32:30, 17:25)

1   Asseco Resovia Rzeszów 10 25 27:8

2   PGE Skra Bełchatów  10 23 26:12