Czwarte miejsce kadetów AZS UWM w MP w Proszowicach – Dwa razy po 2:3 to się nazywa pech…

W Proszowicachdobiega końca finałowy turniej Mistrzostw Polski kadetów siatkówce. W gronie ośmiu uczestników byi zawodnicy   AZS UWM Olsztyn. W sobotę stoczyli w półfinale pasjonujący bój z Resovią, z którą jeszcze niedawno gładko przegrali. Teraz byli bardzo blisko zwycięstwa. Prowadzili w setach  2:1, w tie breaku ulegli do 13 i w meczu 2:3. Zmęczeni sobotnim wysiłkiem w niedzielę znów po maratonie przegrali spotkanie o brąz z Metro W-wa 2:3 (-22,24,23,-18,-10). Pozostało nam niewwdzęczne 4 miejsce, które w tym przypadku jest duzym sukcesem. Mistrzem została Resovia.

AZS UWM Olsztyn

Jakub Kochanowski, Krzysztof Gulak, Tomasz Koziatek, Radosław Polak, Kacper Czebatul, , Paweł Rutecki, Piotr Szostek, Michał Mazek, Mateusz Olbryś, Maciej Mozol, Michał Zalewski, Mateusz Podbielski, Sebastian Skarbek, Paweł Dominiczak. Trener Maciej Rejzner.

Grupa A

Środa 22 maja:

Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:2 (25:16, 25:27, 26:28, 25:13, 17:15)

AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 32:25, 25:23, 19:25)

Olsztynianie zagrali na swoim poziomie, ale rywal okazał się bardzo mocny Potentaci z PLUS LIGI nie szkolą właściwie swoich wychowankow, a wybierają najbardziej utralentowanych zawodników z całego kraju. Nie usprawieliwiamy tym porażki akademików, ale szanse w takich konfrontacjach nie sa równe. W każdym razie faworyci wygrali zasłużenie, byli lepsi w decydujących momentach. To nie przekresla oczywiście możliwości awansu do półfinału, trzeba wygrac pozostałe mecze w grupie, a na to chyba olsztynian stać.

Czwartek 23 maja:

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 26:24, 25:16)

AZS Olsztyn – Czarni Radom 3:2 (16:26, 20:25, 29:27, 25:23, 15:12) – MVP Krzysztof Gulak

Wszystko dobre co się dobrze kończy. Olsztynianie wybrnęli z arcytrudnej sytuacji, przegrywali w setach 0:2, a w trzecim musieli bronić meczbole (24:25 i 25:26). Koncówkę jednak rozstrzygnęli na swoją korzyść i pozostali w grze. Potem było już z górki. Morale wzrosło, a rywale sprawiali wrażenie wyraźnie przygnębionych. Czwarty set był wprawdzie zacięty, ale cały czas prowadzili akademicy. Podobnie w piatym: 8:7 przy zmianie, a potem 14:11. Euforia po meczu była zrozumiala, bo wybrnąć z takich tarapatów to naprawdę sztuka. Zwycięstwo w piątkowym spotkaniu z Treflem zapewnia awans do czwórki. Ale trzeba wygrać.

Piątek 24 maja:

AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1 (25:12, 26:24, 19:25, 25:19) – MVP Jakub Kochanowski

Znów dobry mecz modych akademikow, choć szkoda sraconego seta, bo jak sie okazuje może to mieć duże znaczenie. Olsztynianie byli lepsi, przy dobrym przyjęciu mogli zaprezentować gamę swych mozliwości. Lekkiej kontuzji doznał Tomasz Koziatek, ale powinien wystąpic w dalszej części turnieju.Teraz wsztystko w rękach Jastrzębia, które powinno wygrać z Czarnymi, albo choćby zdobyć dwa sety.  I Jstrzębie nas nie zawiodło. Pokonało radomian 3:0. Gratulacje za sportowa postawę, a my cieszymy się z zasłuzonego awansu AZS UWM

Jastrzębski Węgiel – Czarni Radom 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)

1. KS Jastrzębski Węgiel 3 6 9:1

2. AZS UWM Olsztyn 3  5  7:6

3. RCS Czarni Radom 3  4   5:8

4. Trefl Gdańsk   3 3  2:9

Grupa B

Resovia Rzeszów – Chemik Bydgoszcz 3:2 (23:25, 16:25, 25:20, 25:19, 17:15)

Metro Warszawa – Wifama Łódź 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:19)

Wifama Łódź – Chemik Bydgoszcz 1:3 (19:25, 25:22, 18:25, 22:25)

Resovia Rzeszów – Metro Warszawa 3:2 (25:19, 20:25, 21:25, 25:12, 15:11)

Metro Warszawa – Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:23, 29:27, 25:17)

Wifama Łódź – Resovia Rzeszów 0:3 (18:25, 15:25, 12:25)

Strefa 5-8

Czarni Radom – Wimafa Łódź 0:3 (18:25, 17:25, 20:25)

Trefl Gdańsk – Chemik I Bydgoszcz 0:3 (18:25, 15:25, 10:25)

strefa 1-4

Jastrzębski Węgiel – Metro Warszawa 3:0 (25:18 25:20 25:15)

AZS UWM Olsztyn – AKS V LO I Rzeszów 2:3 (20:25, 25:16, 25:22, 20:25, 13:15)

Olsztynianie rozpoczęli mecz nerwowo i pierwsza partię przegrali dość wyraźnie. Ale gdy opadła trema dość nieoczekiwanie to oni zaczęli dyktować warunki. Trener „wstrzelił się” w skład, a zespół przejmował inicjatywę. Wygrał dwie kolejne partie a w czwartej prowadził 12:9. Resovia nie poddała się i bardzo skutecznym blokiem odwróciła losy tego seta. Wyrównała na 2:2

Tie break był wyrównany. Bardziej doświadczeni rzeszowianie w drugiej części uzyskali minimalną przewagę, która utrzymali do końca. Wielka szkoda, bo o zwycięstwie decydowały niuanse i łut szczęścia. Ten mecz kosztował akademików dużo sił. Oby nie odbiło się to w spotkaniu niedzielnym o brąz.

Finały

Mecz o 7 miejsce:

RCS Czarni Radom – Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 21:25, 18:25)

Mecz o 5 miejsce:

BKS Chemik Bydgoszcz – KS Wifama Łódź 3:1 (25:15, 25:19, 15:25, 25:19)

Mecz o 3 miejsce

AZS UWM Olsztyn – Metro Warszawa 2:3 (22:25, 26:24, 25:23, 18:25, 10:15)

W tym spotkaniu zdecydowanie zabrakło sił. po niezwykle wyczerpujacych końcówkach drugiego i trzeciego seta ,akademicy nie byli juz tak precyzyjni. Mieli w nogachi…głowach sobotni dramat i ugięli sie pod naporem Metra. Wynik i tak doskonały, ale żal, gdy do podium jest tak blisko.