Czy Orzeł Elbląg będzie w czwórce? Z Piasem Szczecin bez seta

W sporcie wprawdzie trudno wszystko do końca przewidzieć, ale są mecze, których raczej wygrać się nie da. Tak było z wizytą siatkarek Orła Elbląg w Szczecinie. To bardzo mocny zespół klasą dorównujący Zawiszy Sulechów. Nic więc dziwnego, że elblążanki przegrały 0:3 (-22,-18,-15), ale najważniejsze, że nadal są duże szanse awansu do czołowej czwórki, a taki cel postawiły przed sobą siatkarki Orła. Jeśli pokonają w Malborku swe imienniczki za trzy punkty, a jest to przecież realne to po fazie zasadniczej zajmą czwartą lokatę. Chyba, że w międzyczasie padną jakieś zaskakujące wyniki w innych meczach. To też jest przecież możliwe.

 

Piast Szczecin – Orzeł Elbląg 3:0 (25:22, 25:18, 25:15)

Orzeł Elbląg: Justyna Bąk, Izabela Miklasińska, Sara Ilukowicz, Joanna Cupisz, Ewelina Frąszczak, Aleksandra Goździewicz, Monika Tchórzewska (l) oraz Monika Jabłońska, Izabela Wąsik, Paulina Wielgoszyńska, Iga Korzeniewska, Adrianna Sosnowska.

W pierwszym secie elblążanki zagrały bardzo dobrze i były bliskie sprawienia niespodzianki. Niestety dwa proste błędy w końcówce ułatwiły zadanie drużynie gospodarzy. W następnych partiach szczecinianki wzmocniły zagrywkę i zaczęły się kłopoty z przyjęciem. Oczywiście to wywołuje reakcje łańcuchową i zastępująca Sylwię Korczak (nadal leczy kontuzję) na rozegraniu Justyna Bąk nie wystawiała piłek koleżankom tak jak trzeba. Przewaga Piasta rosła i w trzecim secie była już bardzo wyraźna.

W przekroju całego spotkania zawodniczka numer jeden Orła była Sara Ilukowicz, która rozegrała najlepszy mecz w tym sezonie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x