DLPS na półmetku – Leśnicy to solidna firma

Z trzech ostatnich meczów rundy zasadniczej dwa mecze rozegrał zespół Dobromiejskiej Fabryki Mebli. 19 listopada zmierzył się z zespołem Daniela Dworzańskiego - FC Ulani Lidzbark Warmiński. Mecz od początku był bardzo wyrównany. Wszystkie sety rozstrzygały się w końcówkach.

Meblarze wygrali pierwszego seta do 20, następnego przegrali do 20 i w kolejnym wygrali do 23. Kiedy w końcówce czwartej partii prowadzili 24 do 20 wydawało się że jest już po meczu. Jednak bardzo ambitnie grający lidzbarczanie wygrali tę odsłonę do 25 i doprowadzili do tie breaka, w którym ulegli do 13. Sporym osłabieniem był brak Mateusza Pencarskiego. Jednak tacy zawodnicy jak Sebastian i Maciej Swyd, Bartek Baczkowski, Przemek Drozd czy Maciej Milewski też dobrze grają w siatkówkę. Powinni ten mecz wygrać. Zabrakło spokoju w i lepszej koncentracji. Natomiast zawodnicy zespołu DFM prowadzonego przez Marka Nowogrodzkiego byli bardziej skupieni i grali z większą determinacją. Wszyscy siatkarze występujący po obu stronach siatki mieli lepsze i gorsze momenty oprócz jednej osoby. Była nią Ida Czepan, grająca w DFM na pozycji libero. Doskonale broniła i dokładnie dogrywała do rozgrywającego Mirka Sokołowskiego. Walnie przyczyniła się do zwycięstwa DFM nad FC Ulani 3:2.

W zaległym meczu z pierwszej kolejki meblarze zmierzyli się z zespołem Oldboys i przegrali 0:3. Zagrali dobrze i ambitnie. Jednak to nie wystarczyło, aby pokonać takich rutyniarzy jak: Mariusz Kozłowski, Mateusz Gołębiowski, Wojciech Gańko, Przemek Głowacz, Wiesław Bancewicza czy Jarosław Żwirko. Tym bardziej że meblarze grali bez Idy Czepan i Marka Nowogrodzkiego.

Jednak najciekawszym meczem był ostatni mecz rundy zasadniczej pomiędzy Oldboysami a zespołem Lasy 2. Było to spotkanie o pierwsze miejsce i chyba najlepsze z dotychczas rozegranych. Oceniając przed meczem składy zespołów wydawało się że faworytem są Oldboysi, ponieważ tacy zawodnicy jak Michał Głowacz, Paweł Wiśniewski i Mariusz Kozłowski od lat grają na wysokim poziomie razem z Wiesławem Bancewiczem i Jarosławem Żwirko powinni stanowić lepszą ekipę od leśników. Jedyną niewiadomą był gościnny udział w tym meczu rozgrywającego Pawła Szafrana. Natomiast zespół Tadeusza Walczaka nie ma tak utytułowanych zawodników ale ma stabilny i dobrze grający zespół. Pierwszy set zgodnie z przewidywaniami wygrali Oldboysi do 21 głównie ze względu słabą postawę leśników. Zimny prysznic podziałał na Tadeusza Walczaka i kolegów mobilizująco. Kolejne sety rozegrali staranniej i dokładniej. Drugą partię wygrali do 16. W secie trzecim do stanu 7:7 grano punkt za punkt. W tym momencie nastąpił przełom w meczu, kiedy to na zagrywce stanął Michał Hajdasz. Po jego skutecznych asowych serwach leśnicy objęli prowadzenie 15:7 którego nie oddali zwyciężając do 13. W secie czwartym leśnicy kontynuowali dobrą passę. Wygrali do 16 i cały mecz 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu był wspomniany Michał Hajdasz. Oldboysi rozczarowali. Szczególnie widoczny był brak porozumienia rozgrywającego Pawła Szafrana z atakującymi. Paweł od 4 lat nie gra w DLPS. Mieszka i pracuje w Gdańsku, dlatego jego kontakty i udział w meczach w Dobrym Mieście są sporadyczne. Warto wspomnieć, że rozpoczynał grę w siatkówkę w 2002 roku w SP1 Dobre Miasto razem z Michałem Głowaczem i Łukaszem Wolakiem, którego zabrakło w meczu. Później grali w gimnazjum następnie w LO a w latach 2008 – 2017 roku w czołowym zespole DLPS „Młode Wilki”. Zawsze występowali po jednej stronie siatki. Stanowili zgrany tercet. Paweł doskonale współpracował z kolegami na środku i skrzydle. Tak miało być i teraz. Jednak nie wyszło. Natomiast w zespole leśników Tadeusz Walczak jest rozgrywającym już od 28 lat. Stworzył solidny dobrze współpracujący zespół piłki siatkowej. Pan Tadeusz od roku jest na emeryturze ale nie zwalnia tempa. Ciągle stanowi ostoję leśników. I dlatego właśnie oni prowadzą po pierwszej rundzie.