Duże emocje w Kortowie – Żyrardowianka mocna, ale punkt to mało

Już dawno w Kortowie nie było tak zaciętego meczu siatkarzy. W II lidze rezerwy AZS UWM podejmowały Żyrardowiankę, która w tym sezonie prezentuje się bardzo dobrze. I okazało się, że to solidna drużyna, której głównym atutem jest stabilna gra, bez większych przestojów. Kortowianie zagrali niezłe spotkanie, ale to wystarczyło do zdobycia tylko jednego punktu. Porażka 2:3 (-23,-21,22,25,-13) przyniosła więc niedosyt, tym bardziej, że przegraliśmy kilka ważnych akcji, gdzie piłkę mieliśmy już w górze. Wystarczyło skończyć.

AZS UWM II Olsztyn – Żyrardowianka  Żyrardów 2:3 (23:25, 21:25, 25:22, 27:25, 13:15)

AZS UWM II Olsztyn: Damian Boruch, Adam Kowzowicz, Grzegorz Krzan, Kamil Obrębski, Łukasz Olender, Michał Przybylski, Bartosz Mariański (l) oraz Piotr Michalski, Paweł Mazek.

Ponad dwie godziny emocji, a losy spotkania ważyły się do ostatnich minut. Każdy set był wyrównany. Szkoda, że przegraliśmy pierwszego, bo przy stanie 23:23 to my mieliśmy inicjatywę, ale atakowaliśmy bez powodzenia. Z kolei w czwartej partii w końcówce do nas uśmiechnęło się szczęście i wtedy mieliśmy już jeden punkt w kieszeni.

Tie break zaczął się źle. Żyrardowianka prowadziła 9:6, ale kilka udanych ataków wyprowadziło nas na prowadzenie 11:10. Trwała walka punkt za punkt. Przy remisie 13:13 zabrakło zdecydowania i długą akcje wygrali goście. Zaraz potem zakończyli mecz kolejnym atakiem. W tym meczu wszystko mogło się zdarzyć.