Dwa oczka Orła – Było juz 2:0, ale cieszmy sie ze zwycięstwa

Wydawało się, że siatkarki Orła pewnie wygrają za trzy punkty. Miały za sobą dwa zwycięskie sety, a w trzecim prowadziły z UKS Ozorków 33:22. Mając piłkę w górze decydowały się na mocne ataki, które trafiały w blok. A wystarczyło trochę siatkarskiego cwaniactwa i byłoby po meczu. Tymczasem rywalki złapały wiatr w żagle i rozgorzała walka, na szczęście zakończona wygraną Orła 3:2 (22, 20, -23, -21, 8)

Orzeł Elbląg: Aleksandra Pasznik, Monika Jabłońska, Izabela Cierzyńska, Małgorzata Łysiak, Żaneta Rzepnikowska, Joanna Kocyba,  Dominika Bartkowska (l) oraz Anna Tracz, Marta Szafraniak, Justyna Bąk.

Trener Jewniewicz miał przed meczem kłopoty ze składem. Wypadła z zespołu libero Monika Kwiatkowska, Anna Tracz tez nie była w pełni sił i nie weszła na boisko w podstawowym składzie. Mimo wszystko drużyna grała nieźle i wydawało się, że uda się zainkasować komplet punktów.

Niestety, w siatkówce, kiedy idzie karta trzeba szybko zakończyć grę, bo mogą być problemy. Tak się stało w przypadku Orła, który dość nieszczęśliwie przegrał trzeciego seta, a siatkarki Bzury zwietrzyły szansę. W dużej hali zaczęły serwować  z daleka i jeszcze bardziej utrudniły grę elblążankom. Trzeba było wprowadzić do szóstki Annę Tracz, która może jeszcze nie w czwartej, ale w piątej partii przyczyniła się do końcowego zwycięstwa.