Dziewczęta Truso Elbląg odrobiły lekcje – Tajemnicza absencja Chemika

Za nami kolejna seria spotkań w młodzieżowych ligach siatkówki. O meczu na szczycie juniorek Truso i Zrywu Volley już pisaliśmy (3:2) oddzielnie, był to w ogóle bardzo dobry weekend elblążanek, bowiem swoje spotkanie wygrały też kadetki tego klubu. Tym samym Truso jest na czele tabel w obu kategoriach. W grupie B „na czysto” grają iławianki, bez zarzutu wywiązując się z roli faworytek. W rywalizacji chłopców tajemnicza jest dotychczasowa absencja kadetów Chemika, który nie rozegrał spotkań ani z AZS UWM (Rejzner), ani z UKS Tempo 25. czekamy na oficjalną wiadomość w tej sprawie, która coraz bardziej bulwersuje zainteresowanych.

Łatwe zwycięstwo Zrywu

W sobotę (20 października )w iławskiej hali sportowej „Mechanik” siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY Iława rozegrały kolejny mecz LigiWojewódzkiej Kadetek. Tym razem pewnie pokonały MKS Dobre Miasto 3:0 w setach: 25:10, 25:15,25:15. Tylko w drugim secie iławianki miały problemy w grze po serii dobrych zagrywek gości, ale po przerwie na żądanie trenera z Iławy szybko gra wróciła na właściwe tory i po godzinie gry siatkarki Zrywu schodziły z boiska z kolejnym zwycięstwem bez straty seta.

Nagrodę od Firmy TUPPERWARE otrzymała MVP meczu Aleksandra STĘPIEŃ.

MKS  ZRYW-VOLLEY Iława: Marta PIETROCZUK kapitan zespołu, Laura NOWOTNIK, Aleksandra STĘPIEŃ, Joanna KARPIŃSKA, Kamila SITNIK, Natalia MEJKA, Iwona KULIŃSKA – libero oraz MonikaGORZKA, Aleksandra BLUDAU, Klaudia STRÓZIK, Aleksandra TOMASZEWSKA, Wiktoria KALBARCZYK. Trenerzy: Mieczysław PIETROCZUK, Małgorzata PIETROCZUK, Statystyk: Marzena PIETROCZUK.