Egipskie klimaty w Iławie – Warto uczyć się od lepszych

W ostatnich tygodniach na Warmii i Mazurach przebywały młodzieżowe siatkarskie reprezentacje krajów z Północnej Afryki. To efekt zacieśnienia współpracy między tamtejszymi federacjami i Fundacją im. Huberta Jerzego Wagnera. Wizyty miały oczywiście w sobie element szkoleniowy i była okazja do spotkań z młodzieżą naszego regionu. Skwapliwie skorzystał na tym MKS Zryw Volley Iława, który zaproponował egipskiej stronie rozegranie spotkań towarzyskich.

Przed miesiącem chłopcy Zrywu zmierzyli się z zespołem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w minionym tygodniu nad Jeziorkiem gościły Egipcjanki, które zmierzyły się dwukrotnie z juniorkami iławskiego klubu odnosząc wyraźne zwycięstwa 3:0(18,12,13) i 3:0(16,18,20). Nie jest to żadna niespodzianka, bowiem siatkarki tego kraju prezentują coraz wyższy poziom. Rozwój tej dyscypliny w Egipcie przyjął konkretne ramy systemowe, świadczą o tym wyniki męskiej reprezentacji, która w ubiegłym roku w Lidze Światowej rywalizowała w grupie z Polakami i była równorzędnym przeciwnikiem. Władze federacji siatkówki Egiptu otworzyły się na świat, korzystają z najnowocześniejszej myśli szkoleniowej (ostatnio pracował tam trener Grzegorz Ryś), nie unikają konfrontacji z czołówką światową.

Juniorki, które przebywały na Warmii i Mazurach sposobią się do udziału w turnieju o Puchar Świata w Chinach i jest to dowód, po pierwsze wspomnianej otwartości, po drugie gotowości do takiej konfrontacji. Stara zasada mówi, jeśli się uczyć – to od lepszych, dlatego sportowa rywalizacja nawet w nie najdogodniejszym dla nas okresie ma sens i może przynieść sporo korzyści.
Tym bardziej, że towarzyskie spotkania sportowe są okazją do nawiązania bezpośredniej współpracy i skonkretyzowania wzajemnej oferty. Pierwszym symptomem jest zaproszenie reprezentacji kadetek Egiptu na cykliczny Turniej Piłki Siatkowej ” Złota Jesien 2010″. Goście przyjęli zaproszenie i na pewno zjawią się w Iławie.

Siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY IŁAWA wystąpiły w składzie:

Rita Łapacz – kapitan zespołu, Sylwia Pilarek, Justyna Michalewska, Aleksandra Grysz, Katarzyna Fingas, Iza Szałkowska, Beata Malinowska – libero, oraz, Monika Pietroczuk, Adrianna Krukowska, Marta Pietroczuk, Iwona Kulińska, Anna Górzyńska, Magdalena Górzyńska, Laura Nowotnik, Aleksandra Stępień.

Spotkania z reprezentacją Egiptu były też okazja do podziękowania za grę w iławskim klubie Sylwii Pilarek, która przez kilka lat z powodzeniem reprezentowała barwy Zrywu Volley.

Na podstawie informacji ze strony internetowej MKS Zryw Volley Iława

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x