Eliminacje do ME kadetów – Ciężka przeprawa z Finami

Po łatwym zwycięstwie nad Rumunią i dniu przerwy reprezentacja polskich kadetów pokonała Finlandię 3:2 (21,-15,21,-16,8) w swoim drugim spotkaniu eliminacyjnego turnieju siatkarzy do Mistrzostw Europy, które odbędą się w połowie kwietnia w Turcji. Biało- czerwoni w Piotrem Łukasikiem (AZS UWM Olsztyn) w składzie stracili wprawdzie pierwszy punkt, ale maja za sobą mecz z kontrkandydatem do awansu (kwalifikują się dwa zespoły).

Rozegrany w estońskim mieście Parnu mecz z Finami obfitował w zwroty sytuacji. Obu zespołom brakowało stabilizacji. Na szczęście w tie breaku przewaga Polaków nie podlegała dyskusji. W sobotę spotkanie z Włochami. Zwycięstwo, ale będzie o nie bardzo trudno, zapewniłoby naszych kadetom awans do turnieju głównego.

Polska – Finlandia 3:2 (25:21, 15:25, 25:21, 16:25, 15:8)

Rumunia – Włochy 0:3 (17:25, 17:25, 25:27)