Energa Truso i UKS Chemik SMS bez szans z faworytkami – Inna półka

Siatkarki Energa Truso Elbląg przegrały w sobotę (21 listopada) we własnej hali z Wieżycą 2011 Stężyca 0:3 (-17,-8,-13) i wyniki poszczególnych partii wystarcza za cały komentarz. Rywalki były absolutnie poza zasięgiem, co zresztą wiadomo było przed rozpoczęciem spotkania. I choć dominacja faworytek nie podlegała dyskusji mamy nadzieję, że młode elblążanki czegoś się nauczyły. W niedzielę siatkarki UKS Chemik SMS Olsztyn poniosły porażkę 0:3 (-16,-23,-15) z dominatorkami II ligi AZS AWF W-wa, ale wypadły zupełnie dobrze.

UKS Chemik SMS Olsztyn – AZS AWF Warszawa 0:3 (16:25, 23:25, 15:25)

UKS Chemik SMS Olsztyn: Patrycja Komenda, Julia Gach, Julia Pietrzak, Weronika Poczynek, Natalia Godlewska, Oliwia Ekstowicz, Aleksandra Wyrzykowska (l) oraz Sara Ilnicka, Anna Fiedorowicz.

Akademiczki, które legitymują się imponującym bilansem (komplet zwycięstw bez straty seta) są poza zasięgiem wszystkim zespołów II ligi, więc nie mieliśmy złudzeń co do końcowego wyniku. Liczyliśmy natomiast na dobrą grę olsztynianek. I pod tym względem siatkarki Chemika nie zawiodły. Od czasu do czasu nawiązywały walkę, pokazały tez kilka interesujących zagrań. W drugiej partii przegrywając 13:21 odrobiły dystans i doprowadziły do zaciętej końcówki. Nie udało się urwać seta, ale pozostawiły po sobie korzystne wrażenie.

Sparta Warszawa – Nike Węgrów 0:3 (17:25, 23:25, 20:25)

Chemik SMS Olsztyn – Ósemka Siedlce 2 grudnia

LTS Legionovia Legionowo – AZS AWF Biała Podlaska 3:0 (25:11, 25:15, 25:16)

Krótka Mysiadło – AZS AWF Warszawa 0:3 (15:25, 19:25, 14:25)

11 MUKS Wojskowe Warszawa 7 3 7:20

Energa Truso Elbląg – Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (17:25, 8:25, 13:25)

Energa Truso Elbląg : Paulina Markowicz, Klaudia Wilamowska, Gabriela Jachimczyk, Martyna Tarmasewicz, Katarzyna Szostak, Aleksandra Frąckiewicz, Alicja Szaruga (l) oraz Nikola Kaczmarzyk (l), Edyta Fiedorowicz, Patrycja Dąbrowska, Patrycja Wilemska, Klara Kuczyńska, Anna Choińska, Amelia Tarnecka.

To był mecz z gatunku tych, których nie da się wygrać. Różnica w potencjałach obu zespołów jest ogromna i boiskowa rzeczywistość w pełni to potwierdziła. W każdym secie silne fizycznie rywalki dominowały pod każdym względem. Wiele punktów zdobywały bezpośrednio z zagrywki, stosując mocny serw w wyskoku. Trener Truso dal pograć wszystkim zawodniczkom, bowiem i tak nie było szans na odwrócenie losów spotkania.

Sokół Mogilno – Szamotulanin Szamotuły 3:2 (15:25, 23:25, 25:12, 25:15, 15:11)

UKS ZSMS Poznań- Energetyk II Poznań 2:3 (25:22, 21:25, 25:14, 20:25, 10:15)

UKŻPS Kościan – Gedania Gdańsk 3:0 (26:24, 25:22, 25:18)

Truso Elbląg Wieżyca 2011 Stężyca 0:3 (17:25, 8:25, 13:25)