Energetyk Poznań lepszy od Orła – Ale udało się z Murowaną Gośliną

Siatkarki Orła Elbląg wykonały plan minimum i przywiozły z dalekiej podróży trzy punkty. W sobotę (22 listopada) przegrały w Poznaniu z Energetykiem 1:3 (-24,-13,18,-20). Przeciwniczki były lepsze – przyznał po meczu trener Andrzej Jewniewicz. Jutro w południe powalczymy o zwycięstwo  z Murowana Gośliną. i słowa dotrzymał. Elblążanki wygrały to spotkanie 3:0 (22,18,17).

Sobota

Energetyk Poznań – Orzeł Elbląg 3:1 (26:24, 25:13, 18:25, 25:20)

Orzeł Elbląg: Weronika Wołodko, Aleksandra Szczygłowska, Monika Tchórzewska, Katarzyna Szostak, Marta Waszak, Ewelina Frąszczak, Aleksadra Fota (l), oraz Daria Pik, Izabela Wąsik, Karolina Kaczmarczyk. W składzie były: Paulina Markowicz i Maja Kańduła.

Siatkarki Orła źle się czuły w nietypowej: wąskiej i krótkiej hali Energetyka. W pierwszym secie miały kłopoty z zagrywką i przyjęciem podania przeciwniczek. Mimo to miały szanse na zwycięstwo, jednak pogubiły się w końcówce. Drugi set też przegrany i to zdecydowanie. W trzeciej odsłonie elblążanki podjęły walkę i zaprezentowały swoje atuty: dobra grę w obronie i sprytne ataki. Kolejną odsłonę rozpoczęły dobrze (prowadzenie 4:2 i 6:4), jednak siatkarki z Poznania od połowy seta znów przejęły inicjatywę i wygrały dość pewnie. To doświadczony zespół, który ma w repertuarze sporo ciekawych akcji. W sumie zasłużona wygrana Energetyka.

Niedziela

UKS Zielone Wzgórza Murowana II Goślina – Orzeł Elbląg 0:3 (22:25, 18:25, 17:25) – mecz zaległy

Elblążanki rozegrały dobre spotkanie. Tu wreszcie mogły wykorzystać swoja trudną zagrywkę. W pierwszym secie pod tym względem wyróżniła się Monika Tchórzewska, a w trzecim przy stanie 13:17 Katarzyna Szostak. W sumie pewne zwycięstwo po ambitnej, mądrej grze. W Goślinie jest zwyczaj przyznawanie atatuetki MVP meczu. Otrzymała ją atakujaca Orła Ewelina Frąszczak.