Ferie Indykpolem AZS Olsztyn – „Dzikie” dwójki i trójki w akcji

To będzie naprawdę wielkie granie małych adeptów siatkówki! Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do I Siatkarskiego Turnieju Dzikich Drużyn, który "Gazeta Olsztyńska" organizuje wspólnie Indykpolem AZS Olsztyn, szkółką siatkarską Adama Kuriana oraz Gimnazjum Nr 3 i LO XI. Termin? Sam środek ferii - 29 stycznia. To kulminacja naszej akcji współpracy ze szkołami i wszelkimi instytucjami oświatowymi — tłumaczy Marcin Zarębski, specjalista od marketingu Indykpolu AZS Olsztyn. — Cały czas regularnie odwiedzamy najmłodszych adeptów siatkówki, a teraz chcemy ich zaprosić do grania.

 

Tego typu turniej, czyli rozgrywki „dzikich”, zbierających się spontanicznie drużyn to najlepsze rozwiązanie. Chcemy po prostu przyciągnąć młodzież do siatkówki. I Siatkarski Turniej Dzikich Drużyn organizujemy z myślą o najmłodszych – uczniach i uczennicach podstawówek. Zarówno wśród chłopców, jaki i dziewcząt zmagania odbędą w dwóch grupach wiekowych – rocznik 2001 i młodsi oraz rocznik 1999 i młodsi. Zespoły będą liczyć po dwie (młodsi) lub trzy osoby (starsi), a każda z drużyn będzie mogła dokooptować po jednym rezerwowym.

— Zwarta formuła imprezy ułatwi sprawę dzieciakom — tłumaczy Adam Kurian, właściciel Akademii Siatkówki Kurian, który będzie czuwać nad stroną logistyczną imprezy. — Chłopcom czy dziewczętom zawsze łatwiej będzie się zebrać we dwie albo trzy osoby niż zbierać całą szóstkę. A dlaczego warto organizować tego typu turniej? Bo warto rozpowszechniać tę naszą olsztyńską dyscyplinę sportu. AZS od lat jest na najwyższym szczeblu rozgrywek, a kto wie, być może żeńska siatkówka niedługo mocniej się u nas rozwinie. Tak czy inaczej, na pewno przekonamy się, jak wygląda w Olsztynie szkolenie i jaki poziom prezentują nasi najmłodsi siatkarze.

Podobnego zdania jest Janusz Rączkiewicz, dyrektor Gimnazjum Nr 3 i XI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kołobrzeskiej. Szkoła udostępniła na rozegranie turnieju nowiutką salą sportową oddaną do użytku niespełna półtora roku temu.

— Wychowanie sportowe jest bardzo ważnym elementem edukacyjnym i poświęcamy temu jak najwięcej uwagi, bo uważamy, że powinno się to stać ogólnopolskim trendem — podkreśla Rączkiewicz. — Uczniowie szkół podstawowych to z kolei młodzież, która za rok, dwa może przyjść do naszego gimnazjum i reprezentować naszą szkołę, więc zależy nam również na ich rozwoju. Właśnie w tym celu ponieśliśmy kilkanaście miesięcy temu wysiłek budowy nowej sportowej sali.

Atrakcją turnieju będzie nie tylko możliwość rywalizacji w jednej z najnowocześniejszych sal sportowych w Olsztynie, ale również obecność siatkarzy pierwszego zespołu Indykpolu AZS Olsztyn.

— Turniej odbędzie się dzień po naszym meczu z warszawską Politechniką i zawodnicy będą do dyspozycji. Myślę, że przyjdą na turniej z wielką chęcią i będą nie tylko oglądać zmagania najmłodszych, ale i radzić oraz wręczać nagrody — wylicza Marcin Zarębski.

Nagrody mają być atrakcyjne, bo ufundują je m.in. sponsorzy akademików: Indykpol S.A. oraz Sklepy sportowe Olimp. Wsparcia udzieli Pepsi-Cola.

{gallery}kur23{/gallery}

INFO 

Na Wasze zgłoszenia czekamy przez cały tydzień. Zgłaszać się można mailowo (p.gajewski@gazetaolsztynska.pl) lub telefonicznie (89 539 76 40). Pod tym samym adresem i numerem można również uzyskać szczegółowe informacje dotyczące imprezy. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku do godziny 16, ale spóźnialscy będą mogli przyjść również rano, w dniu zawodów, i dopisać się do listy. Wymagana będzie jedynie zgoda od rodziców i ważna legitymacja szkolna. Turniej będzie rozgrywany wśród chłopców i dziewcząt w dwóch kategoriach wiekowych – rocznik 2001 i młodsi (dwóch zawodników lub zawodniczki plus – opcjonalnie – jeden rezerwowy) oraz 1999 i młodsi (trzech zawodników lub zawodniczki plus – opcjonalnie – rezerwowy).

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x