Finał Akademickich MP – UWM Olsztyn z upragnionym złotem

Siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zostali Akademickimi Mistrzami Polski. Bezapelacyjnie wygrali turniej w Warszawie, pokonując w finalowym spotkaniu Uniwerstet Poznański 3:1 (18,22,-21,15). Piękny sukces nawiązujący to tradycji kortowskiej siatkówki. Przypomnijmy, że rok temu olsztynianie zdobyli brązowy medal, a ich dzisiejsi rywale byli wicemistrzami Polski. Dodatkowym bonusem jest podwójna nagroda indywidualna. MVP turnieju i najlepszym atakującym został Paweł Pietkiewicz.

 

 

Skład Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego:

Grzegorz Pietkiewicz, Paweł Pietkiewicz, Tomasz Stańczuk, Damian Kaniowski, Artur Jacyszyn, Michał Basaj, Grzegorz Krzan, Dariusz Kurian, Łukasz Olender, Adam Kowzowicz, Damian Boruch, Dorian Nawrocki, Maciej Pichłacz, Michał Przybylski. Trener Andrzej Grygołowicz

 

Studenci z Olsztyna w pierwszej fazie turnieju występują w grupie C

1. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu

3. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzych

4. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

 

Mecze grupowe

 

Inauguracyjny mecz z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa olsztynianom przyszło grać w sobotę o 8 rano. Ale rywale byli w podobnej sytuacji. Lepiej sobie z tym poradzili kortowianie pokonując drużynę z Krakowa 2:0 (16,21)

UWM Olsztyn – AGH Kraków 2:0 (25:16, 25:21).

W porównaniu z półfinałami z zespołu olsztyńskiego ubyło czterech graczy m.in. Wojciech Ferens, a przybyło pięciu: Grzegorz Pietkiewicz, Paweł Pietkiewicz, Tomasz Stańczuk, Damian Kaniowski, i Artur Jacyszyn, poprzednio zaangażowanych w rozgrywki ligowe. Są to studenci kortowskiej uczelni, którzy grają aktualnie w ligowych klubach najczęściej Podlasia. Nietypowa pora rozgrywania meczu mogła być problemem, ale olsztynianie wyszli z tego bez szwanku. Rywal, oparty w dużej mierze na zawodnikach II-ligowego Wawelu, okazał się wymagający i było to wyrównane spotkanie.

UWM Olsztyn -Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu 2:1 (25:23, 21:25, 15:11)

Mecz bardzo zacięty okupiony niestety kontuzją naszego rozgrywającego Grzegorza Pietkiewicza, który skręcił staw skokowy i konieczne były oględziny w szpitalu. Zastąpil go na boisku Michał Basaj. Nie było łatwo, ale zwyciestwo bardzo cenne. Tu każdy mecz jest ważny bowiem rezultaty są zaliczane w następnej fazie turnieju. W niedzielę rano ostatnie spotkanie eliminacyjne.

UWM Olsztyn – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu 2:0 (25:23, 25:18)

Pewne zwyciestwo olsztynian, choć w pierwszym secie trzeba było pilnować sie w końcówce. Kontuzja wyeliminowała niestety Grzegorza Pietkiewicza. W sobotę późnym wieczorem w szpitalu zrobiono prześwietlenie, które potwierdziło skręcenie stawu. Rywale będą coraz mocniejsi, a my zostalismy z jednym rozgrywającym. UWM awansował do drugiej fazy turnieju z zaliczonym zwycięstwem nad Kaliszem. Przed nami dwa mecze grupy półfinałowej. Jeśli olsztynianie wygrają grupę, wystąpią w meczu o złoto, drugie miejsce uprawnia do gry o brąz i t d.

Kolejność w grupie eliminacyjnej C

1 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn – 3 zwycięstwa

2 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu –  2 zwycięstwa

3 Akademia Górniczo-Hutnicza Kraków 1 zwycięstwo

4 Państwowa Wyższa szkoła zawodowa w wałbrzychu – 0 zwycięstw

II faza turnieju

UWM Olsztyn – Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów 2:0 (18,13)

Olsztynianie nadal zachowują mieno drużyny niepokonanej, a zwycięstwo nad Rzeszowem przyszło łatwiej niż oczekiwano. W tej sytuacji kortowianie maja juz na koncie dwa zwycięstwa i poniedziałkowy mecz przed południem z Opolem zadecyduje czy zagraja o zloto czy o brąz w tym turnieju. Na razie idzie nam bardzo dobrze , nieźle radzi sobie w roli rozgrywającego Michał Basaj, który zastąpił na tej pozycji kontuzjowanego Grzegorza Pietkiewicza.

UWM Olsztyn – Politechnika Opolska 2:0 (25:16, 33:31)

Po łatwo wygranej pierwszek partii w drugiej olsztynianie trafili na bardzo mocny opór rywali. Doszło do zaciętej końcówki, w której na przemian, my mieliśmy meczbole, a przeciwnicy setbole. Wszystko zakończyło sie szczęśliwie. Zagramy w wielkim finale z Uniwersytetem Poznańskim. To mocna ekipa oparta na czolowym zespole II ligi grupy wielkopolskiej.

Kolejność w grupie półfinałowej F

1 Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Olsztyn – 3 zwycięstwa

2 Państwowa Wyższa szkoła Zawodowa w Kaliszu – 2 zwycięstwa

3 Politechnika Opolska – 1 zwycięstwo

4 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania Rzeszów – 0 zwycięstw

Finał

UWM Olsztyn – Uniwersytet Poznański 3:1 (25:18, 25:22, 21:25, 25:15).

Mimo dużego zmęczenia olsztynianie rozegrali bardzo dobre spotkanie, mając z wyjątkiem chwili słabości w trzeciej partii, wyraźną przewagę. Lepiej wytrzymali od przeciwników trudy turnieju. Sześć spotkań w ciągu trzech dni to potężna dawka, nawet biorąc pod uwagę, że z wyjątkiem finału grano do dwóch wygranych setów. Kortowian nie omijały kłopoty (kontuzja rozgrywającego Grzegorza Pietkiewicza), potrafili się jednak zmobilizować i walczyć. Dziękujemy im za tę postawę, bowiem wynik idzie w świat, a ostatnio olsztyńska siatkówka nie miała najlepszej passy.

 

Końcowa klasyfikacja:

1Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

2 Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

3 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu

4 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie

5 Politechnika Opolska

6 Uniwersytet Warszawski

7 Krakowska Akademia

8 Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

9 Politechnika Śląska Gliwice

10 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile

11 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu

12 Uniwersytet Zielonogórski

13 Wyższa Szkoła Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku

14 Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

15 Uniwersytet Łódzki

16 Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x