Finalistki MP najlepsze w Bartoszycach – Passa Sparty Braniewo godna podziwu

Zwycięstwem finalistek Mistrzostw Polski Sparty Braniewo zakończył się w Bartoszycach 10. turniej młodziczek, organizowany przez miejscowe Gimnazjum nr 2. W dwudniowej imprezie udział wzięło osiem klubów m.in. z Rosji i Litwy. Gościem specjalnym był były siatkarz Paweł Papke. W finale spotkały się zespoły gospodyń Olimpu Bartoszyce oraz drużyna braniewskiej Sparty. Wygrały siatkarki z Braniewa 2:1 (-23,19.8).

Sparta wybrała się do Bartoszyc osłabiona brakiem czołowej zawodniczki ,Darii Szczyrby. Dodatkowo przed meczem finałowym kontuzji doznała libero Małgorzata Łyczakowska.

A mecz o zwycięstwo w całej imprezie był bardzo interesującym widowiskiem. Pierwszego seta wygrały niesione dopingiem bartoszyczanki. Pod koniec partii wystawiły jednak wszystkich na próbę nerwów, bo z prowadzenia 20:17 zrobiło się 20:21, ale końcówka należała do Olimpu. W drugim secie doping nie cichł ani na chwilę. Fani Olimpu przekrzykiwali się z siatkarkami z Moniek, które starały się pomóc Sparcie w zamian za to, że braniewianki kibicowały im podczas meczu o 5. miejsce. Na boisku jednak zaczynały dominować finalistki mistrzostw kraju. Wygrały drugiego seta, a w trzecim, decydującym, od początku zaczęły uzyskiwać wyraźną przewagę , wygrywając ostatecznie do 8.

Impreza trwała dwa dni i jak zawsze została przygotowana bardzo dobrze , w czym zasługa trenerki Olimpu Grażyny Baranowskiej. Turniejowi towarzyszyły wystawy, turnieje mini siatkówki i piłki nożnej, które jednak nieco storpedowała pogoda, bo było zimno i pochmurno.
Zaproszenie organizatorów przyjął też były siatkarz Paweł Papke. Uczestniczył on
w otwarciu turnieju, z chęcią pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Najlepszą zawodniczką w drużynie Sparty uznano JUSTYNĘ CYTRYNOWICZ a MVP całego turnieju została rozgrywająca Sparty , WERONIKA WOŁODKO.

SPS SPARTA : JULIA DUNAJSKA , WERONIKA WOŁODKO , JUSTYNA CYTRYNOWICZ , DARIA ŻEJMO , IZABELA GIECEWICZ , MARTYNA MATYS , MAŁGORZATA ŁYCZAKOWSKA , MAGDALENA KRZYWIEC , JULIA ZAKRZEWSKA , ALEKSANDRA BOGDAN , JUSTYNA BRODZIŃSKA , TRENER : TOMASZ JODKO