Finały MP młodzików – Szóste miejsce, a mógł być medal

W Wołominiezakończył się finałowy turniej Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce. W stawce ośmiu najlepszych drużyn kraju był reprezentant Warmii i Mazur AZS UWM Olsztyn prowadzony przez Macieja Rejznera. Po dwóch zwycięstwach nad Olimpią 2:0 i MOSPS 2:1 byliśmy przekonani o udziale akademików w półfinale. Potrzebny był wygrany jeden set. I stała się katastrofa. Porażka 0:2 z Łodzią i spadek do grupy 5-8. AZS zajął ostatecznie 6 miejsce po porażce z AKS Rzeszów 1:2 (20,-17,-8).

Wołomin

AZS UWM Olsztyn:

Tomasz Koziatek, Krzysztof Gulak, Mateusz Szcześniak, Karol Jankiewicz, Kacper Czebatul, Mateusz Olbryś, Michał Mazek, Sebastian Skarbek, Paweł Dominiczak, Aleksander Głódkowski, Radosław Polak, Adam Kochanowski, Jakub Kochanowski, Paweł Rutecki, Maciej Mozol, Piotr Zubel. Trener Maciej Rejzner

I seria

Olsztynianie rozpoczęli zgodnie z planem. Wygrali z Olimpią Sulęcin 2:0 (20,13). Tego się spodziewaliśmy, ale premiera to zawsze wielka niewiadoma.

AZS UWM Olsztyn – Olimpia Sulęcin 2:0 (25:20, 20:13)

Poprawna gra akademików. Pełna kontrola nad spotkaniem, ale to dopiero początek turnieju.

II seria

W kolejnym meczu AZS UWM Olsztyn pokonał MOSPS Białystok 2:1 (13,-21,11) i są już w zasadzie w półfinale.

AZS UWM Olsztyn – MOSPS Białystok 2:1 (25:13, 21:25, 15:11)

Po wygraniu pierwszej partii w drugiej akademicy trochę pofolgowali i nie dogonili rywali. Na szczęście w tie breaku grali znów na swoim poziomie. W sobotę do południa trzeba dla świętego spokoju wygrac seta z AKS Łódź

III seria

Mecz z AKS Łódź miał byc dopełnieniem formalności, a stał się prawdziwym dramatem młodzików AZS UWM Olsztyn, którzy przegrali 0:2 (-25,-17) i odpadli z walki o medale.

AZS UWM Olsztyn – AKS Łódź 0:2 (25:27, 17:25)

Wynik tego spotkania jest dla nas prawdziwym szokiem, bowiem olsztynian stac było na medal w tej imprezie. Chwila słabości przyniosła tragiczne konsekwencje, bowiem w pierwszym meczu Białystok  wygrał z Sulęcinem i wraz z AKS awansował do strefy medalowej kosztem AZS-u Olsztyn. Młodzi akademicy wyraźnie prowadzili w pierwszej  partii i chyba poczuli, że sa juz zwycięzcami. Spotkała ich za to surowa kara. W drugiej partii nie podjęli walki, przypminali boksera po otrzymaniu silnego ciosu. W tej sytuacji pozostała gra o miejsca 5-8, ale to  zupełnie inny wymiar.

Półfinał (strefa 5-8)

W spotkaniu półfinałowym strefy 5-8 AZS UWM wgrał ze Stolarką Wołomin 2:1 (24,-21,2)  i  zagra o 5 miejsce w turnieju z Resovią.

Stolarka Junior Wołomin – AZS UWM Olsztyn 1:2 (24:26, 25:21, 2:15)

Nadal nie możemy przeboleć niepowodzenia w grupie. Mecz ze Stolarką nierówny, ale wynik ostatniego seta do 2 to ewenement w tym turnieju.

O miejsce 5-6

Młodzi akademicy pożegnali sie z turniejem porażką z AKS Rzeszów 1:2 (20,-17,-8). Nie odzyskali równowagi po przegranych eliminacjach.

AZS UWM Olsztyn – AKS Rzeszów 1:2 (25:20, 17:25, 8:15)

Oczywiście mecz był do wygrania, zwłaszcza po pierwszym zwycięskim secie. Potem jednak znów coś pękło i gra posypała się. Niestety chwile słabości w turniejach dużo kosztują. Olsztynianie wiele już potrafią, ale wyraźnie zabrakło twardości w grze i umiejętności przełamywania kryzysów.