Francuzi wygrali Memoriał prof. Wawrzyczka – Lekki optymizm

Francuski zespół VB Tours wygrał Memoriał prof. Wiktora Wawrzyczka, który zakończył się w niedzielę w Ostródzie. O zwycięstwie w imprezie decydował ostatni mecz turnieju w którym gospodarze siatkarze Indykpolu AZS UWM gładko ulegli Francuzom 0:3(-20,-21,-22). Mimo wszystko zespół z Kortowa w całym Memoriale zaprezentował się zupełnie dobrze, były okresy naprawdę niezłej gry, a przede wszystkim ambitnej postawy. Możemy więc na inauguracje PLUS LIGI, która nastąpi już za tydzień, czekać z lekkim optymizmem.

 

 Cała impreza bardzo interesująca, zorganizowana w szczególnym okresie – 60-lecia AZS-u Olsztyn. Pierwszego dnia, kiedy turniej odbywał się w Uranii, zaprentowało się kilka pokoleń zasłużonego dla polskiej siatkówki klubu, rozstrzygnięto bowiem plebiscyt na najlepszego trenera i zawodników w historii AZS. Najwięcej braw zebrali główni laureaci: trener Leszek Dorosz i Mirosław Rybaczewski, który przyjechał do Olsztyna specjalnie z Francji, ale przecież zobaczyliśmy plejadę wspaniałych sportowców, którzy nam – olsztynianom dostarczyli tylu wzruszeń.

Sam fakt, że w Memoriale wystapiły cztery doskonałe teamy podniosło rangę bądź co bądź towarzyskiej imprezy. Tours potwierdził walory francuskiej siatkówki, jest to zespół europejskiego formatu, który potrafi widowiskowość w grze połączyć ze skutecznością. Dynamo Kaliningrad przybyło w nieco osłabionym składzie, ale pamiętajmy, że jest to drużyna rozyjskiego superligi i to wystarczy za rekomendację. Delecta Bydgoszcz zgłasza wysokie aspiracje w PLUS LIDZE, ale w Olsztynie nie wygrała meczu. W tym kontekście dwa zwycięstwa olsztyńskich siatkarzy mają dużą wymowę, choć cały czas pamietajny, że nie była to batalia o ligowe punkty.

Wracając do samej idei Memoriału świetnie , że odzyskał swój blask, dobrze również, że oprócz Olsztyna zawitał do dwóch ważnych ośrodków sportowych w regionie: Iławy i Ostródy. Nie raz podkreślałem, że klub siatkarski AZS Olsztyn, poprzez swa tradycję, osiągnięcia i renomę stał się ikoną całego województwa i ten gest organizatorów o tym świadczył.

Sportowym osiągnięciem Memoriału w przypadku olsztyńskiego teamu stało się przekonanie o wartości wszystkich zawodników. Ci teoretycznie z drugiego planu z powodzeniem podejmowali walke, potrafili odwracać losy spotkań. Liga jest długa i trzeba mieć dużą grupę wartościowych graczy by w niej zaistnieć

Podkreśleniem wysokiej oceny zwycięzców turnieju jest nagroda indywidualna przyznana francuskiemu atakującemu Dawidowi Konecnemu.

 Wyniki ostatniego dnia

 Indykpol AZS UWM Olsztyn – Tours VB 0:3 (20:25, 21:25, 22:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Kert Toobal, Wojciech Ferens, Dawid Gunia, Marcel Gromadowski, Vladimir Čedić, Paweł Siezieniewski, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Piotr Hain, Wojciech Włodarczyk, Tomasz Tomczyk.

Tours VB: Petr Konecny, Rafael Redwitz, David Konecny, Bogdan Olteanu, Florian Maugein, Jean-Stéphane Tolar, Alexis Gonzales (libero)

Dynamo-Jantar Kaliningrad – Delecta Bydgoszcz 3:0 (26:24, 25:14, 25:21)

Dynamo: Lekomcew, Ignatiew, Tereszin, Żilin, Trietiakow, Kriwiec, Kowiriajew (libero)
Delecta: Pieczonka, Serafin, Červeň, Szymański, Wrona, Andrzejewski (libero)

 

Tabela końcowa

 

1. Tours Volley-Ball                                             9   9 – 1     243 – 207

2. Indykpol AZS UWM Olsztyn                           5   6 – 6     277 – 264

3. Dynamo Jantar Kaliningrad                               4   5 – 6     241 – 251

4. Delecta Bydgoszcz                                           0   2 – 9     227-266

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x