Głębszy oddech Indykpolu AZS UWM – Ujmujący sentyment sponsora

Prezes Spółki Akcyjnej Piłka Siatkowa AZS UWM w Olsztynie Mariusz Szyszko po wielu nieprzespanych nocach mógł wreszcie odetchnąć z ulgą. Wprawdzie ostateczna decyzja dopuszczająca zespół olsztyńskich siatkarzy do gry w następnym sezonie PLUS Ligi zapadnie na poniedziałkowym zebraniu Rady Nadzorczej organizatora rozgrywek, ale sternik akademickiego klubu z Kortowa pojedzie z konkretnymi argumentami, które powinny przekonać szanowne gremium, że AZS spełnia wymogi pełnoprawnego uczestnika profesjonalnej ligi. Stało się to głównie dzięki gestowi tytularnego sponsora – Indykpolu SA, który stworzył gwarancje finansowe.

 

Słuchając podczas wtorkowej konferencji prasowej prezesa Zarządu firmy Piotra Kulikowskiego odniosłem wrażenie, że tu zdecydowanie górę wziął tu sentyment nad racjami  ekonomicznymi. Ponieważ w klubie AZS UWM od dawna panuje sytuacja patowa i mimo zbliżania się godziny zero nie było z jego strony żadnej reakcji, prezes Indykpolu wziął sprawy w swoje ręce i bez tzw. drogi służbowej zawarł porozumienie z siatkarzami. Na jego mocy udzielono SAPS AZS UWM pożyczki w zamian za przedłużenie o trzy lata współpracy na podobnym poziomie finansowym (25-30 procent) co w minionym sezonie. To gwarantuje budżet na minimalnym poziomie w rozgrywkach 2012/2013, ale oczywiście wszyscy liczą, Indykpol szczególnie, że do współfinansowania włączy się oprócz tradycyjnie mniejszych sponsorów ktoś z kasą by zapewnić większą jakość. Indykpol jest nawet w stanie zaakceptować trzeci człon nazwy drużyny w rozgrywkach, jeśli zażyczy sobie tego ewentualny nowy sponsor. Prezes Kulikowski choć mógł mieć żal za to, że AZS UWM odrzucił jego propozycje wejścia do siatkarskiej spółki powiedział, że jeśli w międzyczasie znajdzie się firma z dużym kapitałem, która będzie chciała zainwestować w AZS, Indykpol jest gotowy odstąpić od umowy oczywiście po stosownych regulacjach finansowych.

Prezes Kulikowski wierzy w AZS i prowadził na temat zespołu rozmowy z wieloma fachowcami. Trener Anastasi, którego kompetencji nie trzeba rekomendować, stwierdził, że olsztynianie stanowią bardzo interesującą  młodą drużynę z przyszłością, ale na efekty trzeba poczekać.

Taka też linię prezentuje Mariusz Szyszko, który uważa, że10 miejsce w PLUS LIDZE było wynikiem splotu nieszczęśliwych okoliczności. Tu nikt się nie obijał, za to los okazał się w wyjątkowo złośliwy. Prezes AZS wierzy w strategię jaką przyjął, a w poniedziałek przekona do niej komisję weryfikującą drużyny do rozgrywek. Tradycja, zainteresowanie siatkówką w Olsztynie też powinny być poważnymi argumentami.

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z oczekiwaniami ważną datą będzie 1 września kiedy obowiązki w Kortowie przejmą nowe władze uczelni. Na razie trzeba być cierpliwym, twardo stąpać po ziemi i określać możliwości na miarę realnych, a nie wirtualnych pieniędzy.

Jak wyglądają sprawy czysto sportowe?

Z drużyną na pewno nie będzie pracował trener Totolo. Włoski szkoleniowiec już dawno dowiedział się o decyzji, a mimo to do końca zachował się fair. Przygotował bardzo szczegółowy raport dotyczący minionych rozgrywek, z którego na pewno trzeba wyciągnąć wnioski.

Ważne kontrakty z klubem mają: Hernan, Ananiew, Ferens, Gunia, Łukasik, Hain, Krzysiek, Siezieniewski i z opcją Mierzejewski.  Jaki będzie skład w najbliższym sezonie? Na decyzje jeszcze za wcześnie, to samo dotyczy trenera, choć prezes Mariusz Szyszko nie ukrywa, że cały czas trzyma rękę na pulsie i rozważa różne warianty. Wiele zależeć będzie od możliwości finansowych.

Kadra zespołu określi cele, ale realnie oceniając sytuację trudno wymagać od tej drużyny by nagle walczyła o czwórkę. Tu musimy uzbroić się w cierpliwość.

W tej chwili najważniejsze, że istnieje prawie gwarancja że Indykpol AZS UWM nadal grać będzie w elicie.

{AdmirorGallery}plus8{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x