Gołdap pomaga Joasi – Njaważniejsze jest serce

W hali sportowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Gołdapi odbył się  I Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora OSiR „Renifer". W rywalizacji wzięły udział 4 zespoły: Giżycko I, Giżycko II, Węgorzewo i Gołdap „Renifer". Po kilkugodzinnej rywalizacji turniej wygrała ekipa Giżycko II.

 

Wyniki:

  • Węgorzewo – Giżycko II – 0:3 (20:25, 14:25, 18:25)
  • Gołdap „Renifer” – Giżycko I – 0:3 (16:25, 15:25, 17:25)
  • Giżycko I – Giżycko II – 1:2 (16:25, 13:25, 25:23)
  • Węgorzewo – Gołdap „Renifer” – 3:0 (25.15, 25:15, 25:15)
  • Gołdap „Renifer” – Giżycko II – 0:3 (20:25, 12:25, 21:25)
  • Giżycko I – Węgorzewo – 2:1 (25:20, 22:25, 25:20)

Klasyfikacja końcowa:

  1. Giżycko II
  2. Giżycko I
  3. Węgorzewo
  4. Gołdap „Renifer”

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kamil Stażewski (Giżycko II), zaś najlepszym libero Wojciech Pieńczykowski (Giżycko I).

Turniej miał też charakter charytatywny. Organizatorzy postanowili bowiem włączyć sie do akcji pomocy 7-letniej Joanny Ślużyńskiej. Dziewczynka jest częściowo sparaliżowana. Jej rodzice marzą o zakupie specjalnego urządzenia, które nie tylko pozwoli dziewczynce chodzić, ale nawet wychodzić na podwórko i spacerować. Kosztuje ono jednak aż 30 tysięcy złotych. Rodzicom Joasi udało się porozumieć z firmą skupującą plastikowe nakrętki. Zaoferowała ona znacznie wyższą cenę od rynkowej. Po przeliczeniu wyszło, że firma sfinansuje zakup wózka po zebraniu 30 ton nakrętek. To dużo, ale daje jednocześnie rodzicom Joasi nadzieję na zakup sprzętu.

Dzięki uprzejmości producenta urządzenia i odroczeniu przez niego płatności, Joasia może już z niego korzystać. Rodzice dotychczas przekazali na jego konto połowę kwoty. Brakuje więc jeszcze 15 tysięcy złotych. Suma ta na pewno się zmniejszy po rozegranym turnieju.

W czasie jego trwania przeprowadzone zostały licytacje gadżetów związanych przede wszystkim z siatkówką. Do kupienia były otrzymane od różnych zespołów m.in.: piłki z popisami zawodników z AZS UWM Olsztyn i ZAKSA Kędzierzyn Koźle, oryginalne koszulki ZAKSA Kędzierzyn Koźle i SKRY Bełchatów, oraz zestaw sportowy Jastrzębskiego Węgla (koszulka Pawła Abramowa, szalik klubowy i proporzec). Na licytacji dostępne były też: piłka z podpisami zawodników BKS Bielsko Biała, przekazana przez Pawła Bartoszuka, „Wielka księga polskich uzdrowisk” od Jacka Morzego i oryginalny, australijski bumerang od Marka Mirosa.

Dzięki licytacjom udało się zebrać 3655,81zł. Najbardziej aktywnym kupującym był Zdzisław Galiński. Gołdapski przedsiębiorca nigdy nie szczędził pieniędzy na pomoc potrzebującym. Tak samo było i tym razem.

Przez prawie cały czas trwania turnieju zbierane były również plastykowe nakrętki. Zajmowała się tym młodzież z Próbnej Drużyny Harcerskiej „Nadzieja” przy SP1. Łącznie zebrano kilkaset kilogramów. Najwięcej, bo po sześć worków, przekazali uczniowie SP1 i Przedszkola nr 2 w Olsztynie.

Na turnieju obecni byli Joasia i jej rodzice. Za naszym pośrednictwem przekazują Państwu podziękowania za okazane serce.

Za stroną internetową OSiR-u  Gołdap

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x