II-ligowy AZS UWM przerwał serię – Tasiemiec z Wolą

Dopiero w sobotę wieczorem kibice siatkówki w Olsztynie przeżyli trochę radości. II-ligowy AZS UWM pokonał trudnego przeciwnika MOS Wola Warszawa 3:2 (22,15,-20,-23,9). Zwycięstwo bardzo cenne, gdyż zespół ze stolicy jest wysoko w tabeli i w tych rozgrywkach prezentuje wysoki poziom. Z drugiej strony trochę żal, bo w zasięgu była wygrana za trzy punkty.

AZS UWM II Olsztyn: Kurmin, Basaj, Wiśniewski, Ładziński, Krzan, Kowzowicz, Nawrocki (l) oraz Obrębki, Dzikuć, Przybylski, Boruch.

Kortowianie w pierwszych dwóch setach zagrali bardzo dobrze, przede wszystkim zespołowo. Akcenty rozłożone zostały na wszystkich zawodników, każdy bezbłędnie wykonywał swe zadania. Wydawało się, że nawet z tak silnym rywalem można pokusić się o zdobycie pełnej puli. Jednak w trzeciej odsłonie układ sił na boisku się zmienił. Siatkarze ze stolicy głównie za sprawą bardzo skutecznego Sutyńca coraz częściej przełamywali obronę gospodarzy. W czwartym secie była jeszcze szansa zakończyć spotkanie. Przy stanie 23:23 goście wykazali więcej zimnej krwi.

Byliśmy pełni obaw o przebieg tie breaka. Na szczęście olsztynianie wrócili do swojej dobrej gry i od początku przejęli inicjatywę. Odskoczyli na kilka punktów i pewnie wygrali decydująca partię.