II Mazurski Turniej o Puchar Prezydenta – Czekamy, ale porażki bolą

W Ełku zakończył się II Mazurski Turniej siatkarzy o Puchar Prezydenta miasta. To kolejny etap przygotowań zespołów PLUS LIGI przed zbliżającymi się rozgrywkami. Oprócz trzech krajowych drużyn (Indykpol AZS Olsztyn, Delekta Bydgoszcz i AZS Politechnia Warszawa) w imprezie uczestniczył niemiecki VC Bad Durrenberg. Olsztynianie po piątkowej porażce z Delectą, w sobotę ograli Niemców 3:0, a na zakończenie ulegli Politechnice W-wa 0:3

Piątek

Na optymalną formę naszych ligowców musimy jeszcze poczekać. Mecz wyrównany, jednak ze wskazaniem na Delectę, która zagrała skuteczniej, choć wydawało się, że po wygranym trzecim secie akademikom uda się przejąć inicjatywę. Zgranie zespołu w siatkówce to niełatwa sprawa. Przy dość dużych zmianach personalnych z Indykpolu AZS trwa to dłużej. Oby nie za długo…

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 21:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Paweł Siezieniewski, Marcel Gromadowski, Kert Toobal, Dawid Gunia, Samuel Tuia, Vladimir Čedić, Marcin Mierzejewski (Libero) oraz Wojciech Winnik, Wojciech Włodarczyk, Piotr Hain.

Przed tym meczem niemiecka drużyna VC Bad Dürrenberg pokonała AZS Politechnikę 3:0 (25:23, 25:18, 25:23).

Sobota

W drugim dniu II Mazurskiego turnieju siatkarzy o Puchar Prezydenta Ełku Indykpol AZS Olsztyn w dobrym stylu pokonał w trzech setach niemiecki zespół VC Bad Dürrenberg. Tym razem akademicy zagrali z dużym rozmachem, zakoczyli rywali w pierwszej partii i trzymali poziom do końca. Oczywiście to jeszcze nie to czego oczekujemy, ale gra już zupełnie przyzwoita.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – VC Bad Dürrenberg 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Samuel Tuia, Kert Toobal, Vladimir Čedić, Wojciech Winnik, Paweł Siezieniewski, Piotr Hain, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Wojciech Włodarczyk, Tomasz Tomczyk, Wojciech Ferens, Dawid Gunia.

W drugim spotkaniu AZS Politechnika Warszawska przegrał z Delectą Bydgoszcz 2-3 (23:25, 23:25, 25:23, 25:20, 12:15)

Tabela po 2 dniach

1 Delecta Bydgoszcz 2 4 6:3
2 Indykpol AZS Olsztyn 2 3 4:3
3 VC Bad Dürrenberg 2 3 3:3
4 AZS Politechnika W-wa 2 2 2:6

Niedziela

W ostatnim dniu turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Ełku Indykpol AZS UWM Olsztyn przegrał z AZS Politechnika Warszawską 0:3 (-18, -22, -20). To raczej niespodzianka, siatkarze ze stolicy do tej pory nie wygrali meczu w tym turnieju. Porażka w kiepskim raczej stylu, a więc nadal musimy być cierpliwi. Porażki z przyszłymi rywalami w PLUS LIDZE jednak bolą.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – AZS Politechnika Warszawska 0:3 (18:25 22:25 20:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Samuel Tuia, Kert Toobal, Dawid Gunia, Marcel Gromadowski, Vladimir Čedić, Paweł Siezieniewski,Marcin Mierzejewski (libero) oraz Wojciech Włodarczyk, Wojciech Winnik.

W ostatnim meczu siatkarze Delecty Bydgoszcz pokonali niemiecki VC Bad Durrenberg 3:1 (23, 23, -23, 17) i z trzema zwycięstwami zajęli pierwsze miejsce. Olsztynianie na trzecim.

Końcowa tabela turnieju

1. Delecta Bydgoszcz 3 8 9:4
2. AZS Politechnika 3 4 5:6
3, AZS Olsztyn 3 3 4:6
3. VC Bad Durrenberg 3 3 4:6

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x