II Mazurski Turniej o Puchar Prezydenta – Z Niemcami poszło gładko

W Ełku trwa II Mazurski Turniej siatkarzy o Puchar Prezydenta miasta. To kolejny etap przygotowań zespołów PLUS LIGI przed zbliżającymi się rozgrywkami. Oprócz trzech krajowych drużyn (Indykpol AZS Olsztyn, Delekta Bydgoszcz i AZS Politechnia Warszawa) w imprezie uczestnicz niemiecki VC Bad Durrenberg. Olsztynianie po piątkowej porażce z Delectą, w sobotę ograli Niemców 3:0

Piątek

Na optymalną formę naszych ligowców musimy jeszcze poczekać. Mecz wyrównany, jednak ze wskazaniem na Delectę, która zagrała skuteczniej, choć wydawało się, że po wygranym trzecim secie akademikom uda się przejąć inicjatywę. Zgranie zespołu w siatkówce to niełatwa sprawa. Przy dość dużych zmianach personalnych z Indykpolu AZS trwa to dłużej. Oby nie za długo…

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 21:25)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Paweł Siezieniewski, Marcel Gromadowski, Kert Toobal, Dawid Gunia, Samuel Tuia, Vladimir Čedić, Marcin Mierzejewski (Libero) oraz Wojciech Winnik, Wojciech Włodarczyk, Piotr Hain.

Przed tym meczem niemiecka drużyna VC Bad Dürrenberg pokonała AZS Politechnikę 3:0 (25:23, 25:18, 25:23).

Sobota

W drugim dniu II Mazurskiego turnieju siatkarzy o Puchar Prezydenta Ełku Indykpol AZS Olsztyn w dobrym stylu pokonał w trzech setach niemiecki zespół VC Bad Dürrenberg. Tym razem akademicy zagrali z dużym rozmachem, zakoczyli rywali w pierwszej partii i trzymali poziom do końca. Oczywiście to jeszcze nie to czego oczekujemy, ale gra już zupełnie przyzwoita.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – VC Bad Dürrenberg 3:0 (25:14, 25:22, 25:21)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Samuel Tuia, Kert Toobal, Vladimir Čedić, Wojciech Winnik, Paweł Siezieniewski, Piotr Hain, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Wojciech Włodarczyk, Tomasz Tomczyk, Wojciech Ferens, Dawid Gunia.

W drugim spotkaniu AZS Politechnika Warszawska przegrał z Delectą Bydgoszcz 2-3 (23:25, 23:25, 25:23, 25:20, 12:15)