II Ogólnopolski Turniej Gwiazdkowy Tczew 2012 – Elblążanie z brązem

W hali II LO w Tczewie odbył się w sobotę (8 grudnia) XV Ogólnopolski Turniej Siatkówki zorganizowany przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Do zawodów zaproszone zostały amatorskie zespoły z Gdańska, Bydgoszczy, Elbląga, Malborka i Tczewa. Turniej rozegrano chyba najbardziej sprawiedliwym systemem, czyli każdy z każdym. Po wielogodzinnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się zespół z Malborka, który wygrał wszystkie mecze. Elbląska drużyna Nauka Jazdy Adam zajęła trzecie miejsce.

Najbardziej zacięte i emocjonujące spotkania rozegrały zespoły Malborka i Elbląga, oraz Tczewa i Elbląga. W tym pierwszym w obu setach były wyniki 25:23 i dopiero w III secie Malbork wygrał zdecydowanie 15:10. W meczu Tczewa i Elbląga, po wyraźnie wygranym pierwszym secie przez Elblążan 25:18, w drugim Tczewianie zrewanżowali się identycznym wynikiem na swoją korzyść. W III secie od początku dominowali miejscowi i choć od wyniku 5:1 zrobiło się 6:6, to ostatecznie „MEDYK” wygrał 15:10 zajmując II miejsce w tym doborowym gronie.

Na uroczystym zakończeniu wręczono pamiątkowe puchary, dyplomy i upominki gwiazdkowe dla wszystkich uczestników imprezy. Wyróżniono także po jednym zawodniku z każdego zespołu

:Malbork – Piotr Łazarski

Tczew – Piotr Spirzewski

Elbląg – Piotr Malinowski

Bydgoszcz – Krzysztof Jasiński

Gdańsk – Damian Derdowski

 Klasyfikacja:

1. TKKF Malbork 11 pkt.

2. MEDYK Tczew 8 pkt.

3. Nauka Jazdy ADAM Elbląg 8 pkt.

4. Orzeł Bydgoszcz 3 pkt

5. UNIMOR Gdańsk 0 pkt.

 Źrodło. Tcz.pl.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x