III liga bez Szczytna i Ząbrowa – Mało zespołów, duży problem

Z dużym trudem kompletuje się grono zespołów, które w tym sezonie przystąpią do rozgrywek III ligi warmińsko-mazurskiej w siatkówce seniorów. Na razie chęć zgłosiło sześć drużyn i może to być niestety liczba ostateczna. Nie ma w tej grupie zespołów ze Szczytna i Ząbrowa, które w ostatnich latach ogrywały dużą rolę. Zwłaszcza brak Gwardii jest dużą niespodzianką, bowiem tradycje sekcji są ogromne, a zawodnicy walczyli ostatnio o awans do II ligi. Poza tym w Szczytnie powstał ośrodek młodzieżowy, dlatego obecność przynajmniej w III lidze dobrej drużyny z tego miasta też byłaby wskazana.

 

Na razie do tegorocznych zmagań w lidze warmińsko-mazurskiej chęć zgłosiły: Wicher Wilkasy, Wilczek Wilkowo, Wenglorz Volley Lidzbark Warmiński, MOSiR Giżycko, CSiR Basten Susz/Kamieniec i MUKS Mikro Ełk.

Rozgrywki rozpoczną się na w pierwszej połowie listopada. Nie ma co się śpieszyć, bowiem zarezerwować trzeba tylko dziesięć terminów. Nie da się ukryć, że tak mała liczba zespołów jest dużym problemem, nie wpływa to ani na podniesienie poziomu, ani na promocję tej pięknej dyscypliny w regionie. Cóż, koszty uczestnictwa wzrastają i coraz trudniej zapewnić sobie budżet nawet na grę w III lidze.

Fot. polks gwardia szczytno

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x