Indykpol AZS osłania karty – Karol Butryn i Jan Król, atakujący z prawdziwego zdarzenia

Fot. Mateusz Lewandowski/Indykpol AZS
Trzeba przyznać, że kolejne tajemnice, które odkrywa Indykpol AZS Olsztyn, a związane ze kadrą zespołu na najbliższy sezon, są wielce obiecujące. Tym razem w ciągu ostatnich dni kontrakty z zespołem z Kortowa podpisali sprawdzeni w PLUS LIDZE atakujący: Karol Butryn (ostatnio Resovia) i Jan Król (Vervie Warszawa Orlen Paliwa). Patrząc na dokonania obu siatkarzy siła ataku, na którą ostatnio tak narzekaliśmy, powinna odpowiadać naszym oczekiwaniom.

O przyjściu do Olsztyna Karola Butryna mówiono od dawna. Jest to typowy egzekutor, który w minionym sezonie został najskuteczniejszym atakującym PLUS LIGI. Zdobył 552 punkty, a jego moc i dynamika są doprawdy imponujące. Jan Król też ma spore doświadczenie. Obaj na tej bardzo ważnej we współczesnej siatkówce pozycji sprawdzili się i powinni być dużą wartością dodaną. Nie ulega wątpliwości, że przed tym sezonem składa dobierany jest staranniej. Może wreszcie więc Indykpol AZS nawiąże do najlepszych lat.

Co powiedzieli siatkarze? (oficjalna strona Indykpolu AZS UWM)

Jest to fajna chwila, bowiem przede mną pojawiło się nowe wyzwanie– przyznaje Karol Butryn. –Mam nadzieję, że podołam temu wyzwaniu i będziemy cieszyć się naszą grą w siatkówkę razem z całą drużyną oraz miastem. Szykuje się ciekawy sezon oraz drużyna, która może zamieszać w czołówce. Mam nadzieję, że to się stanie i będziemy razem przeżywać fajne chwile.

Kiedyś miałem już kontakt z prezesem Tomaszem Jankowskim, lecz wtedy nie doszliśmy do porozumienia – mówi Jan Król. – Teraz udało się i cieszę się, że w końcu jestem w Olsztynie. Jest to bardzo fajnie miasto, tutaj przyjechałem na swój pierwszy obóz siatkarski z UKS Metro Warszawa. Wracam więc do miejsca, w którym, w pewnym stopniu zaczęła się moja siatkarska przygoda. Chciałbym grać jak najwięcej, aby drużyna wygrywała kolejne spotkania. Mam nadzieję, że będziemy cieszyć naszą grą kibiców, którzy będą wracać do hal. Wierzę w sukces Indykpolu AZS Olsztyn w tym sezonie!

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn Siatkówka sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x