Indykpol AZS UWM już bez trenera K. Stelmacha – Andrea Gardini za sterami

Strona internetowa siatkarzy Indykopl AZS UWM Olsztyn zamieściła informację, że Zarząd Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. rozwiązał umowę z trenerem Krzysztofem Stelmachem. Nowym szkoleniowcem drużyny Indykpol AZS Olsztyn został Andrea Gardini. Jednocześnie władze Spółki dziękują Panu Krzysztofowi Stelmachowi za półtora roku współpracy z drużyną Indykpolu AZS Olsztyn.

Stało się to na co zanosiło się od dawna, bo tegoroczne wyniki zespołu w PLUS Lidze daleko odbiegają od oczekiwań, a gra chwilami jest beznadziejna. Czy to wina trenera? Po części na pewno tak, bo on ponosi odpowiedzialność za przygotowanie drużyny. Tu jednak mała uwaga. Szkoleniowcy zatrudnieni w PLUS LIDZE bardziej spełniają rolę selekcjonerów niż trenerów, bo tu nie ma raczej szans na spokojne kształtowanie zespołu. Dostaje się przed sezonem grupę ludzi, których trzeba prowadzić i dobór zawodników odgrywa pierwszorzędną rolę. A tu z kolei decydują możliwości finansowe, choć też nie do końca, mając na uwadze wyniki z poprzedniego sezonu.

Jak by nie było zmiana była raczej koniecznością, bo w tej beznadziei potrzebny był impuls z zewnątrz. Ale czy poprawi to sytuację. czas pokaże…

Nowy trener Andrea Gardini był asystentem Andrei Anastasiego, kiedy ten prowadził reprezentację Polski. To wielce utytułowany siatkarz wielokrotny mistrz Włoch, mistrz świata i Europy, medalista olimpijski . Zadebiutuje w roli nowego trenera Indykpolu AZS UWM w poniedziałek, 29 grudnia, w Olsztynie w meczu z Cuprum Lubin.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Indykpol AZS UWM Olsztyn Krzysztof Stelmach Olsztyn Siatkówka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x