Indykpol AZS UWM nadal bez armat – Jesteśmy z innej półki

Zmiana trenera być może na siatkarzy AZS UWM podziałała mobilizująco i chcieli przełamać złą passę, ale w PLUS LIDZE ich możliwości nie sięgają wysoko. Z takim drużynami jak Resovia trzeba się wznieść na wyżyny i liczyć na słabszy dzień rywali. Nic takiego nie nastąpiło, stąd kolejna porażka zespołu olsztyńskiego w Uranii 0:3 (-23. -20, -22). Niby sety wyrównane, ale niestety przegrane.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów  0:3 (23:25, 20:25, 22:25)

AZS: Toobal, Cedić, Tuia, Gromadowski, Gunia, Siezieniewski, Mierzejewski (libero) oraz Tomczyk, Włodarczyk

Resovia: Ilić, Grzyb, Akhrem, Grozer, Buszek, Perłowski, Ignaczak (libero) oraz Józefacki, Černić, Millar

Cóż. Przykro nam przyjmowac kolejne ciosy i doprawdy w tym momencie trudno znaleźć recepte na zwycięstwa. Resovia nie grała nadzwyczajnie, ale zachowała sie jak wytrawny ligowiec. W końcówkach widać było inna klasę, a wtedy poznaje sie prwdziwą wartość zespołu. To, że prowadzi się na początku seta nic nie znaczy.

Jaka jest recepta? Mimo wszystko są dwa zespoły, z którymi wygrać mamy szansę,Tylko w tych meczach trzeba dać z siebie wszystko. Małe to pocieszenie, ale chyba jedyna droga do zachowania miejsca welicie.

Wyniki i tabela

AZS Częstochowa – Fart Kielce 3:0 (25:20, 25:15, 25:21)

Delecta Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3 (17:25, 25:22, 25:22, 18:25, 10:15)

AZS UWM Olsztyn – Resovia Rzeszów 0:3 (23:25, 20:25, 22:25)

Pamapol Wieluń – Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 22:25, 20:25)

Politechnika Warszawska – Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)

1 PGE Skra Bełchatów 9  22  25:7

2 Tytan AZS Częstochowa 9  19  22:14

3 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 9  16  22:17

4 Asseco Resovia Rzeszów 9  16  22:17

5 KS Jastrzębski Węgiel SSA 9  14  19:17