Indykpol AZS UWM nadal w letargu – Po prostu przepaść!

Fatalna passa w PLUS LIDZE, krótka za to przykra przygoda z Pucharem Polski – to ostatnie sportowe wyniki Indykpolu AZS UWM Olsztyn. W rozegranym w Ostródzie spotkaniu o awans do 1/4 finału turnieju olsztynianie przegrali z AZS Politechnika Warszawa 0:3 (-20,-14,-16). Rezultaty poszczególnych setów mówią wszystko. Środowy rywal, który  niedawno był równorzędnym partnerem w rozgrywkach bije nas niemiłosiernie. Aż przykro patrzeć!

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Samuel Tuia, Kert Toobal, Dawid Gunia, Marcel Gromadowski, Vladimir Čedić, Paweł Siezieniewski, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Wojciech Ferens, Wojciech Winnik., Tomasz Tomczyk.

AZS Politechnika Warszawska: Marcin Nowak, Oleksandr Statsenko, Zbigniew Bartman, Michał Kubiak, Maikel Moreno Salas, Ardo Kreek, Damian Wojtaszek (libero) oraz Janusz Gałązka, Krzysztof Wierzbowski, Wojciech Żaliński.

Porażki olsztynian są niestety coraz bardziej przygnębiające. W tym spotkaniu nawet przez moment nie nawiązaliśmy walki, goście prowadzili wyraźnie już na pierwszych przerwach technicznych. Byli lepsi we wszystkich elementach. Z każda minutą olsztynianie grali gorzej, zdecydowanie tracili wiarę w swoje możliwości.

I te nakładające się porażki mogą niestety wywołać dodatkowe frustracje. Można powiedzieć, że w aktualnej sytuacji należy skupić się na obronie miejsca w PLUS LIDZE, turniej pucharowy nie ma znaczenia. Inne były jednak wypowiedzi przed meczem. Trzeba walczyć o odzyskanie równowagi i…kibiców, bo ci tracą cierpliwość . Trudno się zresztą temu dziwić.