Indykpol AZS UWM nie wykorzystał szansy – Nie było złotego seta, nie będzie medalu

Indykpol AZS Olsztyn nie doprowadził do złotego seta i tym samym nie zdobędzie w tym sezonie medalu w rozgrywkach Młodej Ligi. Kortowianie po porażce w Radomiu 0:3, przegrali w czwartek (2 kwietnia) również spotkanie rewanżowe w Kortowie 1:3 (-27,-17,17,-22). Zasłużony awans Czarnych i rozczarowanie w obozie olsztyńskim, bowiem gospodarze zagrali u siebie poniżej oczekiwań.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – RCS Cerrad Czarni Radom 1:3 (27:29, 17:25, 25:17, 22:25) stan rywalizacji 0:2 awans Czarnych

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Tomasz Koziatek, Kamil Guzewicz, Patryk Szwaradzki, Mateusz Lewoc, Bartosz Bednorz, Marek Kurmin, Jakub Bik (l) oraz Krzysztof Gulak, Patryk Dobkowski, Leszek Wójcik, Piotr Szostek.

Początek spotkania należał do gości, którzy grali spokojniej i pewniej Gospodarze dopiero od stanu 8:11 zaczęli odrabiać straty. Rywale im w tym trochę pomagali, psując mnóstwo zagrywek. Wydawało się, że prowadząc 18:16 akademicy przejmą kontrolę nad przebiegiem tej partii. Niestety, doszło do nerwowej końcówki, podczas której oba zespoły miały udane zagranie, ale też nie uniknęły poważnychpotknięć. Kortowianie mieli setbole, jednak ich nie wykorzystali, natomiast Czarni okazali się bezwzględn, a wygrywając 29:27 znacznie przybliżyli się do celu. Była to kolejna równa końcówka rozstrzygnięta przez Czarnych, co odbiło się na psychice gospodarzy.

W drugiej partii przy prowadzeniu AZS-u 6:5 sędzia pomylił się nie widząc ataku po bloku radomian i przyznał piłkę gościom. Tak to rozchwiało olsztynian, że stracili pięć oczek z rzędu i rywale znaleźli się w komfortowej sytuacji. Mieli przewagę, której pilnowali, a nierówno grający kortowianie nic nie mogli zdziałać.

Trzeci set tchnął nas nadzieją, bo gospodarze prowadzili od początku do końca. Wynikało to jednak bardziej z wyraźnego rozprężenia Czarnych niż jakieś cudownej metamorfozy AZS-u. Gdy goście wrócili do normalnej dyspozycji znów przejęli inicjatywę i załatwili całą sprawę w czwartej odsłonie. Niewątpliwie z dużą pomocą akademików, którzy w kluczowym momencie (19:19), popełnili serie prostych błędów.

Trzeba przyznać, że przeżyliśmy duże rozczarowanie. Dobrze spisujący się na finiszu fazy zasadniczej Indykpol AZS UWM w decydującym momencie zawiódł. Z odsieczą przyszli wprawdzie zawodnicy PLUS LIGI Bartosz Bednorz i Jakub Bik, ale nic specjalnego nie wnieśli. Lepiej wkomponowali się w drużynę Czarnych ich siatkarze z pierwszej drużyny. Po prostu w najważniejszym momencie sezonu rywale okazali się lepsi i należy im pogratulować awansu.