Indykpol AZS UWM Olsztyn – Naprawdę warto zaryzykować!

Kilka miesięcy temu, mając na myśli przyszłość siatkówki w Olsztynie, zadałem pytanie – Czy stać nas na oryginalność? Miniony sezon wprawdzie zakończył się dla zespołu Indykpol AZS UWM Olsztyn szczęśliwie, ale nie ulega wątpliwości, że był jednym z najgorszych w ostatnich latach. Uzmysłowił nam, że finansowo wyraźnie ustępujemy potentatom i na tym polu nie ma co się z nimi porównywać. Trzeba znaleźć jakiś pomysł by przynajmniej nawiązać  walkę.

AZS UWM Olsztyn jako jeden z pierwszych w PLUS LIDZE uporządkował sprawy trenerskie. Nowym szkoleniowcem został 46-letni Włoch Tomasi Totolo, asystent w słynnym Sisley Treviso i reprezentacji Holandii. Oczywiście referencje doskonałe, mnie bardziej interesuje strategia budowy zespołu. Prezes Mariusz Szyszko zapowiada, że podstawą koncepcji będzie korzystanie z młodych zawodników, którzy tu mają się rozwijać i tworzyć zgrany team, a nie jak to było ostatnio grupę przereklamowanych indywidualistów czekających na intratne umowy.

Jeśli deklaracje przerodzą się w czyn, a Włoch ma być najważniejszym elementem tej strategii, jestem oczywiście za. Bo to jedyna metoda, by stać się tej coraz bardziej plastikowej lidze kimś innym, na kogo zwraca się uwagę. Oczywiście wiąże się to z dużym ryzykiem, bo młodość w rozgrywkach profesjonalnych ma swoje atuty i słabości, ale czasami warto pozbyć się asekuranctwa , żeby czymś się wyróżnić i zjednać sobie środowisko.

Bo PLUS LIGA wbrew medialnym, wymuszonym opiniom, staje się coraz mniej ciekawa. Liczy się właściwie tylko kasa i każdy pracuje podobnie, polując na największe gwiazdy. A może warto kogoś zaskoczyć zupełnie innym podejściem do sprawy. Może nie indywidualności przymierzać do zespołu, a wykorzystać wartość drużyny (zgranie, waleczność, ambicja) i na tej podstawie  kształtować nowe siatkarskie osobowości.

Przynajmniej przysłużylibyśmy się polskiej siatkówce, bo choć kluby mają się dobrze, to reprezentacja znajduje się w rozsypce…

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x