Indykpol AZS UWM Olsztyn pokonał Ślepsk Suwałki – Ostatnie manewry przed premierą

Na tydzień przed inauguracją rozgrywek PLUS LIGI siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn rozegrali mecz sparingowy w Uranii z I-ligowym Ślepskiem Suwałki odnosząc zwycięstwo. 3:1 (-22,20,13,14). Mecz miał charakter treningowy , ale był akademikom bardzo potrzebny. Po nieszczęśliwej kontuzji Metodi Ananiewa trener Radosław Panas szuka innych rozwiązań taktycznych by znaleźć optymalne zestawienie. Goście z Suwałk w pierwszej partii zaskoczyli kortownia, ale podrażnieni gospodarze od drugiego seta uzyskali zdecydowaną przewagę.

Indykpol AZS Olsztyn – Ślepsk Suwałki 3:1 (22:25, 25:20, 25:13, 25:14).

Indykpol AZS Olsztyn: Guillermo Hernán, Wojciech Ferens, Piotr Hain, Bartosz Krzysiek, Łukasz Szarek, Wojciech Sobala, Michał Żurek (libero) oraz Jakub Urbanowicz, Jonas Kvalen, Dawid Gunia, Rafael Batista Da Silva.

W pierwszym secie gospodarze prowadzili 22:20 i zbyt szybko uwierzyli w końcowy sukces. Potem grali bardziej skoncentrowani i ich przewaga nie podlegała dyskusji.