Indykpol AZS UWM powalczył w trzecim secie – To zupełnie inna półka

Nie da się ukryć, że w PLUS LIDZE jest kilka zespołów nieosiągalnych dla siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn. Jednym z nich jest na pewno Skra Bełchatów, zwłaszcza, gdy mecz odbywa się w hali mistrza Polski. Nic więc dziwnego, że akademicy  wyjechali z Bełchatowa z pustymi rękami, ale chyba też ze świadomością dobrze spełnionego obowiązku, bowiem porażki 0:3 (-20,-15,-24) na pewno nie można nazwać klęską. W trzeciej partii AZS trochę postraszył mistrza, który jednak w odpowiednim momencie stanął na wysokości zadania.

PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:20, 25:15, 26:24)

Skra: Falasca, Pliński, Bąkiewicz, Wlazły, Cupković, Kłos, Zatorski (libero) oraz Kooistra, Woicki, Atanasijević, Winiarski

AZS: Hernan, Kadziewicz, Yudin, Krzysiek, Gunia, Ferens, Mierzejewski (libero) oraz Gaca, Siezieniewski

Po kilkutygodniowej przerwie (start reprezentacji w Pucharze Świata) forma ligowców zawsze może być niewiadomą, ale akurat oba zespoły prawie w komplecie przygotowywały się następnej fazy rozgrywek, więc trudno było wietrzyć sensację. Olsztynianie powalczyli w pierwszym secie do drugiej przerwy technicznej, prowadząc nawet 16:14, potem jednak mistrz wziął się do pracy i bez kłopotów wygrał partię. Poszedł za ciosem i drugiego seta wygrał w cuglach.

W trzecim olsztynianie się postawili, długo prowadzili i zmusili gospodarzy do maksymalnego wysiłku. W grze na przewagi doświadczenie i niewątpliwie większa klasa wzięły górę. Trzeba przyjąć ten wynik ze zrozumieniem i walczyć dalej.