Indykpol AZS UWM skończył na 10 miejscu – Na finiszu zero emocji

Siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn przegrali drugi mecz Czarnymi, tym razem w Radomiu 0:3 (-21,-19,-12) i zajęli 10 miejsce w tegorocznych rozgrywkach PLUS LIGI. Wynik kiepski, a gra jeszcze gorsza. Jeśli kogoś pasjonowała rywalizacja w drugiej części sezonu to gratulujemy sportowego samozaparcia. To zwyczajnie odrabianie pańszczyzny i wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Cerrad Czarni Radom – Indykpol AZS UWM Olsztyn 3:0 (25:21, 25:19, 25:12 )

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Maciej Dobrowolski, Bartosz Bednorz, Miłosz Zniszczoł, Piotr Hain, Michał Potera, Piotr Łuka, Paweł Adamajtis (libero) oraz Juraj Zatko, Levi Cabral, Maciej Zajder

Czarni Radom: Bartłomiej Bołądź, Daniel Pliński, Bartłomiej Grzechnik, Dirk Westphal , Lucas Kampa, Wojciech Żaliński, Adam Kowalski (libero), Mikko Oivanen, Michał Kędzierski, Jakub Wachnik, Kamil Gutkowski

Wynik pierwszego spotkania w Uranii ustawił całą rywalizację. Olsztynianie nie byli w stanie przeciwstawić się dużo lepszym rywalom i w Radomiu przegrali właściwie bez walki. Ich gra gasła z minuty na minutę, a w trzeciej partii zgasła zupełnie, bo wyniki w męskiej siatkówce 12:25 to poważna wpadka. Takich, w zakończonym już na szczęście sezonie, nie brakowało. Przy tej polityce kadrowej Indykpol AZS nie ma żadnej przyszłości. Odejdą ci, przyjdą inni, a wynik będzie podobny. Wynajęci siatkarze są zadowoleni, bo mają kontrakty, sęk w tym, że usatysfakcjonowani powinni być przede wszystkim kibice…