Indykpol AZS UWM wreszcie wygrał z Treflem – Małe to pocieszenie, ale…

Siatkarze Indykpolu AZS UWM znaleźli wreszcie sposób na rywali z Gdańska. Kiedy jeszcze każdy punkt miał ogromne znaczenie, dwukrotnie przegrali z Treflem. Dopiero w spotkaniu o dziewiąte miejsce w lidze pokonali zawodników z Trójmiasta 3:2 (-23,19,14,-26,10), choć wcale się na to nie zanosiło. Przez półtora seta górą byli goście i wydawało się, że nasze kompleksy pogłębiają się. Na szczęście w połowie drugiej partii role na boisku zupełnie się odwróciły i akademicy przejęli inicjatywę. Nie wykorzystali meczboli w czwartym secie i zostali skarceni. Osłodzil nam to wygrany tie break Małe to pocieszenie, ale zawsze coś. Nikt nie chce zostać czerwoną latarnia PLUS LIGI.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Trefl Lotos Gdańsk 3:2 (23:25, 25:19, 25:14, 26:28, 15:10)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Hernan, Krzysiek, Siezieniewski, Ferens, Gunia, Gaca, Mierzejewski (libero) oraz Mariański, Stelmach, Urbanowicz

Trefl Lotos Gdańsk: Łomacz, Oivanen, Hietanen, Wdowin, Świrydowicz, Augustyn, B. Kaczmarek (libero) oraz Wilk, Szczurek, Wołosz, M. Kaczmarek, Serafin

MVP: Paweł Siezieniewski.