Indykpol AZS UWM wykonal plan czyli pewne 3:0 – Inne to były mecze…

Siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn szybko odrobili straty z Reszowa. Tam przegrali z mistrzem Polski 0:3, ale w tę sobotę (13 października) w premierze PLUS LIGI w Uranii pewnie pokonali Wkręt Met AZS Częstochowa 3:0 (18,23,19). Oba zespoły przed laty stanowiły największa siłę polskiej siatkówki, a na mecze między nimi czekało się zapartym tchem. W tej chwili możliwości finansowe akademickich są nieporównywalne do potentatów PLUS LIGI, stąd i rola tych drużyn drugorzędna. Ale niewątpliwie olsztynianie są w tej chwili lepsi (co udowodnili) i mają większe perspektywy.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Wkręt Met AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 25:19)

Indykpol AZS UWM Olsztyn: Hernan, Ferens, Szarek, Sobala, Hain, Krzysiek, Żurek(l),Kvelen, Mariański

Wkręt Met AZS Częstochowa: Lisinac, Hunek, Murek, Hebda, Bociek, Janusz , Bik (l) oraz Piechocki, Kaczyński

Olsztynianie jedynie w drugim secie mieli małe problemy. Uspokojeni pewnym zwycięstwem w pierwszej partii trochę pofolgowali na początku i przegrywali 6:8, ale opanowali sytuację. Częstochowianie uwierzyli jednak, że mogą powalczyć i doprowadzili do wyrównanej końcówki. Tu jednak gospodarze nie dali się zaskoczyć. To już zupełnie zniechęciło gości, którzy z każda minuta tracili wiarę w zwycięstwo.