Indykpol AZS UWM znalazł patent na Zaksę – Gdy zeszła presja, grają jak z nut

Olsztyńscy akademicy sprawili w ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgrywek PLUS LIGI nie lada sensację pokonując  w Kędzierzynie kandydata do tytułu mistrzowskiego – Zaksę 3:1 (20,-23,19,22).  Indykpol znalazł w tym sezonie patent na tego rywala, z którym przecież wygrał również w pierwszej rundzie,. Oczywiście to duży sukces, z którego się cieszymy, ale niestety nie zmieniło to sytuacji kortowian, którzy już wcześniej zaprzepaścili szansę na awans do ósemki. Gdy zeszła presja i zespół mógł zagrać na luzie pokazał, że potrafi pokonać nawet potentata PLUS LIGI.

Zaksa Kędzierzyn – Indykpol AZS UWM Olsztyn 1:3 (20:25, 25:23, 19:25, 22:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Antonin Rouzier, Paweł Zagumny, Patryk Czarnowski, Guillaume Samica, Sebastian Warda, Michał Ruciak, Piotr Gacek (libero) oraz Serhiy Kapelus, Dominik Witczak, Grzegorz Pilarz, Wojciech Kaźmierczak.

Indykpol AZS Olsztyn: Guillermo Hernán, Bartosz Krzysiek, Wojciech Ferens, Mariusz Gaca, Dawid Gunia, Paweł Siezieniewski, Marcin Mierzejewski (libero) oraz Andrzej Stelmach, Wojciech Winnik.

MVP meczu został wybrany atakujący Indykpolu AZS Olsztyn – Bartosz Krzysiek.

{gallery}krzys3{/gallery}

To nie było przypadkowe zwycięstwo. Na dobrą sprawę kortowianie powinni wygrac to spotkanie w trzech setach, ale w drugim mimo wysokiego prowadzenia mieli przestój w końcówce i doświadczeni gospodarze to wykorzystali. Wydawało sie, że będzie to moment przelomowy w tym spotkaniu. Przeciez wicelider i kandydat do medalu mistrzostw Polski dostał juz prztyczka w nos w pierwszym secie. Tymczasem olsztynianie za chwilę wrócili do swej bardzo dobrej gry i pewnie rozstrzygnęli dwie nastepne partie nie pozostawiając wątpliwości kto jest w tym dniu lepszy. Dobra postawa całego zespołu, a przede wszystkim wielki dzień Bartosza Krzyśka, który kończył wiele ataków z trudnych piłek. Zawsze to miły akcent smutnego w sumie sezonu.