Indykpol AZS UWM znów bez punktu – A okazja była wyjątkowa…

Siatkarze Indykpolu AZS UWM Olsztyn przegrali w Uranii z Jastrzębskim Węglem 1:3 (18,-21,-20,-22). Oczywiście takiego rezultatu można było się spodziewać, ale… Goście przyjechali do Olsztyna bez Michała Łasko i Zbigniewa Bartmana, a w pierwszym secie prezentowali się żenująco słabo. Na ich tle akademicy błyszcząli, jednak entuzjazmu starczyło im na półtora seta. Od trzeciej partii grali słabiutko, a Jastrzębie wykorzystując nasze błędy zdobyło komplet punktów. Fatalna passa więc trwa, a widoki na wyższe miejsce niż dziewiąte na razie znikome.

Indykpol AZS UWM Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:18, 21:25, 20:25, 22:25)

AZS Olsztyn: Hernan, Ferens, Gunia, Kadziewicz, Siezieniewski, Krzysiek oraz Mierzejewski (libero), Gaca, Winnik, Stelmach, Mariański

Jastrzębski Węgiel: Vinhedo, Nemer, Kubiak, Holmes, Bożko Gawryszewski oraz Rusek (libero), Bontje, Polański, Malinowski

MVP: Michał Kubiak

W pierwszym secie Indykpol AZS UWM zagrał bardzo dobrze, Jastrzębski Węgiel beznadziejnie. Szkoda, że entuzjazmu gospodarzom wystarczyło tylko na jedna partię, bo przeciwnik był wyjątkowo słabo dysponowany i nie można było dopuścić by się pozbierał. Olsztynianie taka szansę rywalom stworzyli i goście wzięli sprawy w swoje ręce. Potem wykazując doświadczenie wygrali najważniejsze piłki i mecz za trzy punkty.

Nie zmienię zdania o PLUS LIDZE, jako typowo komercyjnym tworze, gdzie zachwyty z każdej strony próbują zatuszować jej minusy. AZS do tego towarzystwa raczej już nie pasuje, natomiast Jastrzębie to oddzielny rozdział. Ta drużyna przypomina akademików sprzed kilku lat kiedy sponsorem był PZU.