Indykpol błysnął w Kielcach – Nareszcie tak jak trzeba

Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale sobotnie zwycięstwo siatkarzy Indykpolu AZS UWM Olsztyn w Kielcach nad Fartem 3:0(18,19,20), to tak jakby ktoś miód wlał w serca kibiców kortowskiego klubu.  Tyle przeżyliśmy rozczarowań,  przegranych meczów, choć zwycięstwo było w zasięgu ręki. I choć nadal jesteśmy na ostatnim miejscu to ta wygrana ma ogromne znaczenie. W decydujących meczach trzeba właśnie tak jak w Kielcach. Trzymać przeciwnika w narożniku i dokończyć dzieła.

 

 Fart Kielce – Indykpol AZS UWM Olsztyn 0:3 (18:25, 19:25, 20:25)
Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany środkowy Indykpolu AZS UWM Olsztyn – Piotr Hain.

Fart Kielce: Sławomir Jungiewicz, Miłosz Zniszczoł, Xavier Kapfer, Piotr Łuka, Robert Szczerbaniuk, Maciej Dobrowolski, Richard Lambourne (libero) oraz Adrian Staszewski, Jan Król, Michał Kozłowski.

Indykpol AZS UWM Olsztyn:
Samuel Tuia, Kert Toobal, Dawid Gunia, Marcel Gromadowski, Paweł Siezieniewski, Piotr Hain, Marcin Mierzejewski (libero)

Do zwycięstwa w Kielcach na pewno potrzebny był fart, ale przede wszystkim dibra gra na długim dystansie. W wreszcie akademikom to się udało. Wygrali zdecydowanie, bez najmniejszych watpliwości i tym samym zrewanżowali sie przeciwnikom za porażke w trzech setach w Uranii. Zespół nie miał tym razem slabych punktów. Estończyk  Toobal mógl prowadzic grę wszechstronną. Do tego wszystkiego zaskoczyła zagrywka, która pozwoliła na odpowiednie ustawienie bloku. Kontrola nad meczem i cenne zwyciestwo, którzy daje kolejną nadzieję na wydostanie się z ostatniego miejsca. To też sygnał, że AZS stac na zwycięstwa w każdych okolicznościach, co jst ogromnym kapitałem przed finałem rozgrywek PLUS LIGI. Coraz lepsza gra młodego środkowego Piotra Haina znalazła w sobotę swoje wymierne odbicie. Otrzymał nagrodę MVP i staje się coraz ważniejszą postacia w drużynie Indykpolu AZS UWM Olsztyn.

 

Fart Kielce – AZS UWM Olsztyn          0:3 (18:25, 19:25, 20:25)

Pamapol Wieluń – Jastrzębski Węgiel     1:3 (20:25, 17:25, 25:16, 16:25)

 

1 KS Jastrzębski Węgiel SSA 3           23                  35:48

2 Fart Kielce 3                                     22                  30:49

3 Pamapol Wielton Wieluń 3                20                  30:51

4 Indykpol AZS UWM Olsztyn 3      17                  27:55

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x