IV Wiosenny Turniej Kobiet w Rynie – Gdzie się trzech bije…

W  hali sportowej w Rynie, został rozegrany IV Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Organizatorem turnieju była firma Resport Mazury z Mrągowa oraz SSiR Ryn. W tegorocznym turnieju, uczestniczyły cztery drużyny. Miasto z nad Czosu reprezentowały: ATUT Mrągowo, mistrzynie tegorocznej edycji MLPS, trenowane przez Marka Gruszyczyńskiego.  Resport Mazury Team, zespół, który uplasował się na III miejscu MLPS oraz najmłodsza ekipa turnieju  - drużyna MUKS Omega, którą trenuje Asia Ratajczyk. Czwartą ekipa była drużyna „Bartoszek” z Bartoszyc, która pogodziła teamy z Mrągowa i sięgnęła po główce trofeum

 

Zespoły rozlosowały kolejność ustawienia i grały swoje mecze „każdy z każdym. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów. Wygrana 2:0 punktowana była za 3 punkty, wygrana 2:1 za 2 punkty dla zespołu wygranego i 1 dla przegranego.

W klasyfikacji końcowej turnieju, najlepszą ekipą, która pogodziła drużyny z Mrągowa okazała się drużyna „Bartoszek” Bartoszyce, która zdobyła komplet 9 punktów, wygrywając wszystkie swoje mecze w dwóch setach. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Resport Mazury Team Mrągowo, a trzecie przypadło zawodniczkom drużyny MUKS Omega. Na czwartym miejscu turniej zakończyła ekipa ATUT Mrągowo, która nie zaliczy tego turnieju do udanych. Dziewczynom z ATUT-a nie udało się ugrać ani jednego seta.

Organizatorzy wyróżnili także najlepsze zawodniczki. Na wyróżnienie swoją postawą na boisku zasłużyły między innymi:

Najlepiej grającą zawodniczką w obronie została Korotko Ewelina – Resport Mazury Team. Najlepszą rozgrywającą turnieju  została Polonis Karolina – MUKS Omega Mrągowo.

Najlepiej zagrywającą zawodniczka turnieju została Ratajczyk Joanna – ATUT Mrągowo.

Najlepiej punktującą  zawodniczką turnieju była Łukasiewicz Izabela – „Bartoszki” Bartoszyce.

Za MVP tegorocznego turnieju została uznana Sosińska Karmen – Resport Mazury Team.

 Najlepsze drużyny odebrały puchary sportowe i  nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów oraz pamiątkowe dyplomy. Wyróżnione zawodniczki otrzymały także nagrody rzeczowe.

Wyniki poszczególnych meczy oraz więcej zdjęć z turnieju na stronie – www.resportmazury.pl

Waldemar Cybul

{AdmirorGallery}resp19{/AdmirorGallery}

 !!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x