„Jedynka” z Kętrzyna najlepsza w dwójkach – Stalowe nerwy

Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie wraz ze Szkołą Podstawową w Pasymiu zorganizowało w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie  „Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „2” chłopców ”. W zawodach uczestniczyło sześć zespołów, które przeszły przez eliminacje. Mistrzami zostali siatkarze kętrzyńskiej „jedynki”.

Turniej ekspresyjnie zrelacjonowano na stronie internetowej SP 1 Kętrzyn:

Pierwszy mecz chłopcom z ,,jedynki” przyszło grać ze swymi pogromcami z regionu- zespołem SP 19 Olsztyn. Rewanż się powiódł w 100%- 2:0 dla SP1 Kętrzyn!. Następne mecze z SP Pasym i SP Żelazna Góra w podobnym stosunku setów. Kryzys dopadł zespół w meczu czwartym. Przegrana 1:2 z mistrzem regionu ełckiego- SP 1 Pisz. Ta sytuacja mocno skomplikowała układ tabeli i dała wiarę, mającym również po jednej porażce, zespołom z Olsztyna i Ostródy. Ostatni mecz z najlepszą drużyną regionu elbląskiego (SP 3 Ostróda) był pełen dramaturgii. Kryzys zespołu trwa. Siatkarze z Kętrzyna przegrywają seta pierwszego. Przez długi czas nie mogą złapać rytmu w secie drugim, który w końcu wygrywają 5 punktami. W tie- breaku wygrywamy 15:10! Jesteśmy mistrzami województwa!!!

A my serdecznie gratulujemy!

Skład drużyny SP1 Kętrzyn:

Wiktor ULKOWSKI, Jakub GABRYSZAK, Kamil SKABARA, Patryk CZAPLIŃSKI, Mateusz NOWICKI, Jakub RUSZCZYK

Trener drużyny: Marek Gabryszak

Wyniki spotkań:

SP Pasym –  SP Żelazna Góra  2:1 (25:8); ( 22:25); (15:7)

SP Nr 1 Kętrzyn  –  SP Nr 19 Olsztyn 2:0 (25:16); ( 26:24)

SP Nr 1 Pisz  –  SP Nr 3 Ostróda 0:2 (23:25); ( 17:25)

SP Żelazna Góra –  SP Nr 3 Ostróda  1:2 (13:25); ( 25:23); (7:15)

SP Nr 19 Olsztyn –  SP Nr 1 Pisz  2:0 (25:18); ( 25:21)

SP Pasym  –  SP Nr 1 Kętrzyn 0:2 (17:25); ( 11:25)

SP Nr 1 Kętrzyn  –  SP Żelazna Góra  2:0 (25:10); ( 25:23)

SP Nr 1 Pisz  –  SP Pasym 0:2 (21:25); ( 23:25)

SP Nr 3 Ostróda  –  SP Nr 19 Olsztyn 0:2 (27:29); ( 22:25)

SP Żelazna Góra –  SP Nr 19 Olsztyn  0:2 (15:25); ( 23:25)

SP Pasym –  SP Nr 3 Ostróda 0:2 (21:25); ( 17:25)

SP Nr 1 Kętrzyn  –  SP Nr 1 Pisz 1:2 (25:11); ( 22:25); (12:15)

SP Nr 1 Pisz –  SP Żelazna Góra  2:0 (25:7); ( 25:18)

SP Nr 3 Ostróda – SP Nr 1 Kętrzyn 1:2 (18:25); ( 25:20); (10:15)

SP Nr 19 Olsztyn  –  SP Pasym 2:0 (25:22); ( 25:23)