Juniorki rozpoczęły ligę – Z najwyższego „C” Zryw Volley Iława

W miniony weekend rozgrywki ligi wojewódzkiej w siatkówce rozpoczęły juniorki. W rywalizacji uczestniczy sześć zespołów. W premierowej serii odbyły się tylko dwa spotkania. Mecz Sparty Braniewo z Truso Elbląg został przełożony na piątek (25 X). Inauguracja nie przyniosła niespodzianek. Pierwszym liderem został Zryw Volley Iława.

Zryw Volley Iława – Warmiss Olsztyn 3:0 (25:13, 25:22, 25:7)

MKS  ZRYW-VOLLEY Iława: Monika PIETROCZUK- kapitan zespołu, Marta PIETROCZUK, Natalia MEJKA, Laura NOWOTNIK, Joanna KARPIŃSKA, Aleksandra TOMASZEWSKA, Iwona KULIŃSKA – libero oraz Kamila SITNIK, Monika GORZKA, Aleksandra STĘPIEŃ, Klaudia STRÓZIK, Karolina LASKOWSKA
Trenerzy: Mieczysław PIETROCZUK, Marzena PIETROCZUK

Siatkarki MKS ZRYW-VOLLEY Iława rozpoczęły ligowe zmagania w nowym sezonie od meczu Ligi Wojewódzkiej Juniorek. Pierwszym przeciwnikiem był zespół UKS WARMISS VOLLEY Olsztyn. Juniorki Zrywu dość pewnie pokonały swoje rywalki z Olsztyna 3:0 w setach 25:13, 25:22, 25:7.Tylko w drugim secie olsztynianki dobrze zagrywając i doskonale grając blokiem doprowadziły do wyrównanej gry. Decydowała jednak dobra gra juniorek z Iławy w końcówce seta i dzięki dużemu doświadczeniu Zryw wygrał tę partię do 22. Przegrana w tym secie podcięła skrzydła ambitnym siatkarkom z Olsztyna i trzeci set to pewna wygrana Zrywu 25:7. Za tydzień siatkarki z Iławy zagrają na własnej hali z juniorkami MKS TRUSO Elbląg – niedziela 27 października godzina 11:00, serdecznie zapraszamy.

{AdmirorGallery}zryw21{/AdmirorGallery}

Piątka Olsztyn – MOSiR Kętrzyn 3:0 (24:26, 25:20, 25:9, 25:22)

Faworytki z Olsztyna rozpoczęły mecz zupełnie zdekoncentrowane i po kilku minutach przegrywały 3:14. Doprowadziły wprawdzie do gry na przewagi, ale to MOSiR zdobył tę partię. Od drugiej odsłony zmobilizowane juz siatkarki Piątki przejęły kontrolę nad meczem i pewnie wygrały kolejne trzy sety. Ale kętrzynianki pozostawiły bardzo dobre wrażenie.

1 Zryw Volley Iława 1 2 3:0

2 UKS Piątka Olsztyn 1 2 3:1

3 MOSiR Ketrzyn 1 1 1:3

4 Warmiss Olsztyn 1 1 0:3

Sparta Braniewo – – –

Truso Elbląg – – –

Zachęcamy trenerów, a może zawodniczki do nadsyłania krótkich relacji ze swoich spotkań z podaniem składu i ewentualnie zdjęciami. W ten sposób będziemy wspólnie redagować ligę. Naprawdę warto!