Juniorki Truso pokonały Warmiss – Bliżej końca więcej walki

W lidze juniorek zdecydowane faworytki do mistrzostwa województwa juniorek – siatkarki MKS Truso Elbląg gościły w Olsztynie i zmierzyły się z Warmissem, który do tej pory nie ugrał nawet seta. Oczywiście siły były nierówne i mecz zgodnie z oczekiwaniami zakończył się zwycięstwem Truso 3:0 (11,20,26), ale im bliżej końca, tym więcej było walki. Elblążankom krzywdy to nie wyrządziło, a może Warmissowi  pozwoli na większa pewność w grze i zdobycie pierwszego seta w rozgrywkach.

Warmiss Olsztyn – Truso Elbląg 0:3 (11:25, 20:25, 26:28)

Warmiss Olsztyn: Monika Adamczyk, Joanna Bembenek, Dajana Trzcińska, Ula Żulczyk, Dominika Kasperska, Martyna Rytelewska, Magdalena Prusik, Agata Jabłońska, Beata Jabłońska,  Monika Spychała, Justyna Chudy, Dorota Smolińska. Trener Stanisław Wasilewski, II trener Andrzej Olejnik

Truso Elbląg: Anna Krypska, Izabela Wąsik, Marta Waszak, Martyna Gierszewska, Katarzyna Tokarska, Adrianna Sosnowska, Dominika Krzyżniewska, Aleksandra Szczygłowska, Paulina Markowicz, Karolina Kaczmarczyk, Aleksandra Wójcicka. Trener Aleksandra Pietrulewicz.

Początek meczu to ogromna przewaga faworytek. Onieśmielone olsztynianki grały bardzo asekuracyjnie i nerwowo. Dopiero w drugiej części partii zaczęły mocniej atakować i doszło do kilku interesujących wymian. W miarę upływu czasu spotkanie stawało się coraz bardziej wyrównane, choć oczywiście indywidualne umiejętności siatkarek Truso były dużo większe. A jednak dzięki ogromnej ambicji Warmiss doprowadził do dramatycznej końcówki w trzecim secie. Wprawdzie ją przegrał, ale zasłużył na brawa. Może będzie to początek lepszej passy w lidze. Truso jest oczywiście kandydatem na mistrza. Ma w składzie zawodniczki grające w II lidze. Mistrzostwo zdobędzie zapewne w cuglach, ale życzymy dziewczętom, by pokazały się z jak najlepszej strony w Mistrzostwach Polski.