Juniorzy AZS UWM grali w Radomiu – Sprawdzan na wagę złota

W ramach V Festiwalu Siatkówki w Radomiu odbył się międzynarodowy turniej juniorów im. Jacka Wlazłowicza. Obsada znakomita, bowiem oprócz gospodarzy wystąpił mistrz Słowacji VK Chemes Humenne, warszawskie zespoły MDK i Metro oraz…AZS UWM Olsztyn. Dla podopiecznych trenera Dariusza Kurpisa takie doświadczenie to skarb, bo ostatnio niewiele mają okazji do gry z mocnymi rywalami. W Radomiu zajęli czwarte miejsce z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

Młodym akademikom do drugiego miejsca zabrakło kilka małych punktów meczowych, gdyż zakończyli bilans z takim samym dorobkiem jak obie drużyny ze stolicy. W składzie zabrakło trzech podstawowych zawodników Jakuba Urbanowicza, który po przyjeździe Bułgara Aneniewa wróci do zespołu juniorów oraz Mateusza Ordakowskiego i Kamila Guzewicza. W lidze zespół wesprze zapewne też Piotr Łukasik, zwłaszcza w tych kluczowych spotkaniach.

Był to pierwszy sprawdzian AZS UWM przed rozgrywkami i zapewne ostatni. Po zgrupowaniu w Węgorzewie, zawodnicy trenowali w Olsztynie i teraz też sprawdzianów meczowych raczej nie będzie. Oby nie odbiło się to czkawką w turniejach o Mistrzostwo Polski.

Turniej w Radomiu wygrali gospodarze, którzy potraktowali imprezę bardzo prestiżowo, ale formą też nie zachwycili, mimo, że ściągnęli wszystkie posiłki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Wyniki AZS UWM w Radomiu

AZS UWM Olsztyn  – VK CHEMES Humenné 3:0

AZS UWM Olsztyn – Metro Warszawa 2:1

AZS UWM Olsztyn – Czarni Radom 0:3

AZS Olsztyn – MKS MDK Warszawa 1:2

AZS UWM Olsztyn – Czarni II Radom 3:0

Końcowa klasyfikacja:

1. RCS Czarni I Radom

2. MDK Warszawa

3. Metro Warszawa

4. AZS UWM Olsztyn

5. RCS Czarni II Radom

6. VK CHEMES Humenné

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x