Kadeci juz na mecie – AZS UWM Salskiego z tytułem

W Uranii zakończył się  ostatni turniej finałowy o mistrzostwo województwa kadetów w siatkówce. Przed piątkowymi meczami sytuacja była arcyciekawa, bowiem oba AZS-y (Salskiego i Kasprzaka) oraz Tempo 25 Błażeja Kolpego miały jednakowa liczbę punktów. Po pierwszej kolejce w lepszej sytuacji znalazły się: AZS  Salskiego i Tempo, które wygrały swe spotkania. W sobotę z walki o tytuł został wyeliminowany "Kasprzak" przegrywając z Tempem 1:3. W niedzielę bezpośrednie starcie AZS UWM (Salski) - Tempo 25 decydowało o tytule. Wygrali młodzi akademicy 3:0 (20,22,24). Gratulacje należą się zwycięzcom i pokonanym chłopcom z Tempa. Są o rok młodsi, a juz sięgnęli po srebro.

Piątkowy mecz AZS-ów tylko w pierwszym secie przyniósł emocje. Trwała bardzo zacięta walka i na przewagi do 27 zwyciężyli chłopcy Sergiusza Salskiego. To był moment przełomowy. W następnych partiach ich przewaga była bezdyskusyjna, stąd wygrana 3:0.

Drugie spotkanie Tempa z Chemikiem zakończyło się zgodnie z oczekiwaniami zwycięstwem tych pierwszych do zera, mimo, że Błażej Kolpy wystawił druga szóstkę.

W pierwszym sobotnim meczu UKS Tempo 25 wygralo z AZS UWM (Kasprzak) 3:1 i oczywoście zachowało szanse na tytuł. Tego tytułu nie zdobędzie już AZS Andrzeja Kasprzaka.

Niedzielne spotkanie AZS UWM (Salski) – UKS Tempo 25 decydowało o tytule. Scenariusz ułożył sie więc wspaniale. Mecz stał na wysokim poziomie i choć akademicy wygrali 3:0 nie było łatwo, w każdym secie trwała zacięta walka. W pierwszym do stanu 20:20 nikt nie uzyskał wiekszej przewagi. Potem AZS zdobył pięć oczek w jenym ustawieniu. W drugim sytuacja podobna do stanu 22:22, a potem trzy punkty dla AZS-u. W trzeciej partii Tempo było bardzo blisko wygranej. Prowadziło 24:23 i mając piłkę w górze nie wykorzystało szansy. Akademicy natomiast okazji nie zmarnowali.

AZS UWM Olsztyn trenera Segiusza Salskiego zagra w MP od ćwierćfinałów, natomiast UKS Tempo 25 i AZS UWM trenera Kasprzaka rozpoczna rywalizacje od 1/8 finału I tu prósba ze strony trenera Błażeja Kolpego z Tempa. Turniej odbędzie sie za niespełna miesiąc, a w klubowej kasie pustki. Wsparcie finansowe jest mile widziane, tym bardziej, że chłopcy swą grą zasłużyli żeby im pomóc.

Składy mistrzów i wicemistrzów województwa:

AZS UWM Olsztyn (trener Sergiusz Salski)

Marcin Wojtulewicz, Konrad Guzewicz, Kamil Hrynowiecki, Bartosz Bednarczyk, Jędrzej Ruszczyk, Mateusz Kędzierski, Michał Salski (l), Karol Lefler, Kamil Abdolla, Artur Berggrun, Maciej Piłat, Wojciech Sarnowski

UKS Tempo 25 Olsztyn (trener Błażej Kolpy)

Michał Augustynowicz, Michał Czarnecki (l), Michał Tomczak, Jędrzej Jasnos, Mateusz Wierciszewski, Igor Sadżuga, Konrad Gawrewicz, Jakub Wiśniewski, Rafał Maluchnik, Artur Wardaliński, Patryk Szwaradzki, Patryk Płochocki, Maciej Petelczyc

 

Wyniki:

 AZS UWM Olsztyn (Salski) – AZS UWM Olsztyn (Kasprzak) 3:0

UKS Tempo 25 Olsztyn – Chemik Olsztyn 3:0

AZS UWM Olsztyn (Kasprzak) – UKS Tempo 25 Olsztyn 1:3

AZS UWM Olsztyn (Salski) – Chemik Olsztyn 3:0

AZS UWM Olsztyn (Salski) – UKS Tempo 25 Olsztyn 3:0

AZS UWM Olsztyn (Kasprzak) – Chemik Olsztyn 3:0

 

Tabela:

1 AZS UWM Olsztyn (Salski)  12  21  29:12

2 UKS Tempo 25 Olsztyn  12  20   25:17

3 AZS UWM Olsztyn (Kasprzak)  12  19   26:15

4 Chemik Olsztyn  12  12   0:36

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x