Kapitan złotej reprezentacji u Marszałka – Nie ma patentu na medal

We wtorek (10 lipca) Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego miał wyjątkowych gości. Po wielkim triumfie w Sofii Jacka Protasa i Annę Wasilewską – członka Zarządu Województwa odwiedzili: kapitan reprezentacji Polski w siatkówce, najlepszy blokujący Ligi Światowej Marcin Możdżonek i jeden z asystentów selekcjonera Kamil Sołoducha. Obaj są olsztyniakami, na chwilę wpadli do rodzinnego miasta, bo czeka ich kolejne – największe w tym roku wyzwanie – udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, gdzie biało-czerwoni należeć będą do głównych faworytów. Marcin Możdżonek opowiadał nie tylko o finale Ligi Światowej, ale w ogóle o zespole, który jest obecnie na ustach wszystkich Polaków.

 

Na początku spotkania Marszałek serdecznie pogratulował gościom wspaniałego sukcesu, podkreślając, że z całą pewnością wzmogło to oczekiwania przed Igrzyskami. Czy siatkarze zdołają utrzymać tak doskonałą formę?

– Trener Anastasi jest mistrzem w swojej profesji, czego dowodem poprzednie sukcesy – stwierdził kapitan zespołu. Ma całkowita kontrolę nad drużyną, a my jako zawodnicy wierzymy mu bez reszty i wykonujemy polecenia. To ciężka praca, ale jak widać są jej efekty. Dlatego przed turniejem w Londynie jesteśmy spokojni.

Co do szans. Oczywiście, że należymy do faworytów, ale reprezentacji o podobnym poziomie sportowym jest jeszcze kilka i wszystko decyduje się w sferze mentalnej. Jesteśmy dobrze przygotowani pod każdym względem i jedziemy na Igrzyska spokojni i pewni swej wartości. Trzeba jednak pamiętać, że to jest sport, gdzie nikt nie ma patentu na zwycięstwo. Zagramy najlepiej jak potrafimy, najważniejszy mecz będzie w ćwierćfinale. Zwycięstwo stanie się przepustką do strefy medalowej.

Na pytanie który z zawodników grających w tej chwili w AZS-ie Olsztyn ma największe szanse gry w reprezentacji Marcin Możdżonek odpowiedział:

– O składzie zespołu decyduje trener , która dobiera sobie zawodników według własnej koncepcji. On odpowiada za wynik i jak widać raczej się nie myli. Dlatego moje dywagacje dotyczące ewentualnych kandydatów nie ma sensu.

Marcin Możdżonek w najbliższym sezonie grac będzie w Kędzierzynie. Dlaczego?

– Po czterech latach gry w Bełchatowie chciałem zmienić środowisko, poszukać nowych wyzwań, zagrać razem z dawnymi kolegami. To cała tajemnica.

Na zakończenie spotkania Jacek Protas wręczył gościom drobne upominki i życzył medalu w Londynie. Z całego serca się do tego przyłączamy.

{AdmirorGallery}marcin10{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x