Kinder+Sport Kętrzyn 2020 – Wiadomo kto zagra w finale krajowym, imponujący bilans SP 4 Giżycko, radość w Wilkowie

Fot. Edward Szudzich
W weekend (27-28 czerwca) w hali MOSiR w Kętrzynie odbył się Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej. Łącznie w turniejach wzięło wzięło  udział 36 zespołów (po 18 zespołów dziewcząt i chłopców) . Rywalizacja w regionie została skrócona i zmieniona. Tytuły mistrzów województwa zapewnili sobie liderzy konkurencji po czterech eliminacjach. W finale kętrzyńskim o drugie miejsca, premiowane udziałem w turnieju krajowym, walczyły kolejne zespoły rankingu.

Mistrzami województwa we wszystkich konkurencjach dziewcząt zostały uczennice SP 4 Giżycko, które trenują pod okiem pani Iwony Kochanowskiej. Awans do turnieju w Gliwicach wywalczyły ponadto w dwójkach – MUKS Omega Mrągowo, w trójkach – LUKS Wilczek Wilkowo i w czwórkach – UMKS MIKRO SP 4 EŁK. W rywalizacji chłopców złoto zdobyli: w dwójkach – UKS Trójka Gołdap, w trójkach – IKS Atak Elbląg, w czwórkach – Lechowo, a przepustki do Zabrza uzyskali odpowiednio: KurianVolley Olsztyn I, MKS Truso Elbląg i Koszałek Opałek Węgorzewo.

Walka o drugie miejsca w województwie była bardzo zacięta, powiodło się tym, którzy ciężko trenowali, a słowa uznania należą się również właścicielom i zarządcom obiektów, którzy mimo trudnego czasu, szybko umożliwili młodym sportowcom podjęcie zajęć na salach. Otrzymaliśmy informacje z MKS Truso o następującej treści: Szczególne podziękowania składamy dyrektorowi Stanisławowi Szczepańskiemu i prezesowi Mirosławowi Puta, za zaangażowanie w szybkie uruchomienie hali sportowej MOS (w dobie koronawirusa),  dzięki którym dzieci i młodzież uczestniczący w zajęciach rekreacyjnych mogły przygotowywać się do reprezentowania Elbląga na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Małe Wilkowo ma powody do dumy

LUKS „Wilczek” Wilkowo do rywalizacji w tych rozgrywkach wystawił jeden zespół w kategorii „trójek”. Po rozegraniu turniejów eliminacyjnych zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego. Tutaj zmierzyliśmy się z pozostałymi zespołami: W grupie – Sparta Braniewo, KurianVolley Olsztyn. Po wygraniu części grupowej w półfinale i finale walczyliśmy z MOSiR Kętrzyn I i II. Wygrane z tymi przeciwnikami nie przyszły łatwo ale się udało i dziewczęta zdobyły tytuł Wicemistrza Województwa i awans do Finał Ogólnopolski.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

1. Daniela Goleń;

2. Amelia Fydrych;

3. Sonia Klecan;

4. Joanna Radawiec.

Podczas tego turnieju opiekunem drużyny była Pani Alicja Klecan, trenerem drużyny jest Edward Szudzich. W tym sezonie sekcja siatkówki LUKS „Wilczek” Wilkowo może się pochwalić największymi osiągnięciami w dotychczasowej działalności:

1. w rozgrywkach ligowych młodziczek zajęliśmy V miejsce,

2. w rozgrywkach plażowych Mistrzostwo Województwa i awans do półfinałów Mistrzostw Polski,

3. w rozgrywkach Kinder+ Sport Wicemistrzostwo Województwa i awans do Finału Mistrzostw Polski (w tych rozgrywkach nasze dziewczęta od 4 lat są zawsze na Finałach Ogólnopolskich).

Szkolimy dziewczęta jedynie do kategorii młodziczki, później kończą szkołę podstawową i grają w innych klubach np. SMS Ostróda i „Chemik” Olsztyn. Nasza sekcja nie jest liczna, w tym sezonie trenowało 14 dziewcząt. Wśród tych dziewcząt dwie to Mistrzynie Województwa a kolejne cztery to Wicemistrzynie Województwa w swoich kategoriach wiekowych. Trenerami w sekcji są Edward Szudzich i Jan Niszcz a bardzo aktywnie wspierający rodzice w znacznym stopniu podnoszą poziom treningów. Przedstawiając Nasze osiągnięcia zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chętnych do nowo otwieranej „grupy naborowej” zarówno dziewczęta jak i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Zgłoszenia można kierować na email: edek.sz@wp.pl lub telefonicznie pod numer 509043199. Zajęcia prowadzone są przez całe wakacje we wtorki i czwartki w godz. 18.00 20.00 w Szkole Podstawowej w Wilkowie.

Edward Szudzich

Wyniki Finału Kinder+Sport

Dziewczęta

Dwójki:

1. UKS Czwórka Giżycko 2 – mistrz województwa

2. MUKS Omega Mrągowo – awans do finału krajowego

3. UMKS MIKRO SP 4 EŁK NIEBIESKI (Lena Mirva i Maja Kucharska)

4. UKS Czwórka Giżycko 1

5. Sp 33 UKS Warmiss-Volley Olsztyn

6. KURIANVOLLEY OLSZTYN 1

Trójki:

1. SP 4 Giżycko – mistrz województwa

2. LUKS Wilczek Wilkowo – awans do finału krajowego

3. MKS MOSiR Kętrzyn II

4. MKS MOSiR Kętrzyn I

5/6 KurianVolley Olsztyn i Sparta Braniewo 3

Czwórki:

1. UKS Czwórka Giżycko – mistrz województwa

2. UMKS MIKRO SP 4 EŁK NIEBIESKI (Cebeterewicz Amelia, Gręś Gabriela, Matulewicz Maja , Rzepnicka Zuzanna , Sajnaga Blanka Sakowicz Wiktoria , Trener: Daniel Skibniewski) – awans do finału krajowego

3. MOSiR KĘTRZYN

4. UKS Warmiss-Volley Olsztyn

5. SPARTA BRANIEWO

6. UMKS MIKRO SP 4 EŁK ZIELONY (Choroszewicz Eliza, Giziewicz Maja, Kopiczko Martyna, Myszczyńska Nikola , Tadejko Aniela , Zastocka Aleksandra)

Chłopcy

Dwójki:

1. Trójka Gołdap – mistrz województwa

2. KurianVolley Olsztyn I – awans do finału krajowego

3. AZS Olsztyn I

4. MOSiR Kętrzyn II (Kuba Markowski, Adam Kwiatkowski)

5. KurianVolley Olsztyn II

6/7 Mrągowo lub AZS Olsztyn II

Trójki:

1. IKS Atak Elbląg – mistrz województwa

2. MKS Truso Elbląg (Piotr Siekierka, Wiktor Witowski, Stanisław Gudziński, Karol Wójcicki) – awans do finału krajowego

3. SP2 Sokół Nowe Miasto Lubawskie;

4. KurianVolley Olsztyn;

5. MOSiR Kętrzyn (Jakub Nietrzeba, Błażej Markowski, Krzysztof Wójtowicz i Patryk Panewski).

6/7 AZS Olsztyn II lub Promień Wydminy

Czwórki:

1. Lechowo – mistrz województwa

2. Koszałek Opałek Węgorzewo – awans do finału krajowego

3. Nowe Miasto Lubawskie;

4. KurianVolley Olsztyn

5. Koszałek Opałek Węgorzewo II

Elbląg giżycko Kętrzyn Mrągowo Olsztyn Siatkówka sport powszechny Węgorzewo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x