Kinder+Sport Kętrzyn 2020 – Wiadomo kto zagra w finale krajowym, imponujący bilans SP 4 Giżycko, radość w Wilkowie

Fot. Edward Szudzich
W weekend (27-28 czerwca) w hali MOSiR w Kętrzynie odbył się Finał Wojewódzki Kinder+ Sport Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej. Łącznie w turniejach wzięło wzięło  udział 36 zespołów (po 18 zespołów dziewcząt i chłopców) . Rywalizacja w regionie została skrócona i zmieniona. Tytuły mistrzów województwa zapewnili sobie liderzy konkurencji po czterech eliminacjach. W finale kętrzyńskim o drugie miejsca, premiowane udziałem w turnieju krajowym, walczyły kolejne zespoły rankingu.

Mistrzami województwa we wszystkich konkurencjach dziewcząt zostały uczennice SP 4 Giżycko, które trenują pod okiem pani Iwony Kochanowskiej. Awans do turnieju w Gliwicach wywalczyły ponadto w dwójkach – MUKS Omega Mrągowo, w trójkach – LUKS Wilczek Wilkowo i w czwórkach – UMKS MIKRO SP 4 EŁK. W rywalizacji chłopców złoto zdobyli: w dwójkach – UKS Trójka Gołdap, w trójkach – IKS Atak Elbląg, w czwórkach – Lechowo, a przepustki do Zabrza uzyskali odpowiednio: KurianVolley Olsztyn I, MKS Truso Elbląg i Koszałek Opałek Węgorzewo.

Walka o drugie miejsca w województwie była bardzo zacięta, powiodło się tym, którzy ciężko trenowali, a słowa uznania należą się również właścicielom i zarządcom obiektów, którzy mimo trudnego czasu, szybko umożliwili młodym sportowcom podjęcie zajęć na salach. Otrzymaliśmy informacje z MKS Truso o następującej treści: Szczególne podziękowania składamy dyrektorowi Stanisławowi Szczepańskiemu i prezesowi Mirosławowi Puta, za zaangażowanie w szybkie uruchomienie hali sportowej MOS (w dobie koronawirusa),  dzięki którym dzieci i młodzież uczestniczący w zajęciach rekreacyjnych mogły przygotowywać się do reprezentowania Elbląga na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Małe Wilkowo ma powody do dumy

LUKS „Wilczek” Wilkowo do rywalizacji w tych rozgrywkach wystawił jeden zespół w kategorii „trójek”. Po rozegraniu turniejów eliminacyjnych zajęliśmy drugie miejsce i awansowaliśmy do Finału Wojewódzkiego. Tutaj zmierzyliśmy się z pozostałymi zespołami: W grupie – Sparta Braniewo, KurianVolley Olsztyn. Po wygraniu części grupowej w półfinale i finale walczyliśmy z MOSiR Kętrzyn I i II. Wygrane z tymi przeciwnikami nie przyszły łatwo ale się udało i dziewczęta zdobyły tytuł Wicemistrza Województwa i awans do Finał Ogólnopolski.

Nasz zespół wystąpił w składzie:

1. Daniela Goleń;

2. Amelia Fydrych;

3. Sonia Klecan;

4. Joanna Radawiec.

Podczas tego turnieju opiekunem drużyny była Pani Alicja Klecan, trenerem drużyny jest Edward Szudzich. W tym sezonie sekcja siatkówki LUKS „Wilczek” Wilkowo może się pochwalić największymi osiągnięciami w dotychczasowej działalności:

1. w rozgrywkach ligowych młodziczek zajęliśmy V miejsce,

2. w rozgrywkach plażowych Mistrzostwo Województwa i awans do półfinałów Mistrzostw Polski,

3. w rozgrywkach Kinder+ Sport Wicemistrzostwo Województwa i awans do Finału Mistrzostw Polski (w tych rozgrywkach nasze dziewczęta od 4 lat są zawsze na Finałach Ogólnopolskich).

Szkolimy dziewczęta jedynie do kategorii młodziczki, później kończą szkołę podstawową i grają w innych klubach np. SMS Ostróda i „Chemik” Olsztyn. Nasza sekcja nie jest liczna, w tym sezonie trenowało 14 dziewcząt. Wśród tych dziewcząt dwie to Mistrzynie Województwa a kolejne cztery to Wicemistrzynie Województwa w swoich kategoriach wiekowych. Trenerami w sekcji są Edward Szudzich i Jan Niszcz a bardzo aktywnie wspierający rodzice w znacznym stopniu podnoszą poziom treningów. Przedstawiając Nasze osiągnięcia zachęcamy do zgłaszania się wszystkich chętnych do nowo otwieranej „grupy naborowej” zarówno dziewczęta jak i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. Zgłoszenia można kierować na email: edek.sz@wp.pl lub telefonicznie pod numer 509043199. Zajęcia prowadzone są przez całe wakacje we wtorki i czwartki w godz. 18.00 20.00 w Szkole Podstawowej w Wilkowie.

Edward Szudzich

Wyniki Finału Kinder+Sport

Dziewczęta

Dwójki:

1. UKS Czwórka Giżycko 2 – mistrz województwa

2. MUKS Omega Mrągowo – awans do finału krajowego

3. UMKS MIKRO SP 4 EŁK NIEBIESKI (Lena Mirva i Maja Kucharska)

4. UKS Czwórka Giżycko 1

5. Sp 33 UKS Warmiss-Volley Olsztyn

6. KURIANVOLLEY OLSZTYN 1

Trójki:

1. SP 4 Giżycko – mistrz województwa

2. LUKS Wilczek Wilkowo – awans do finału krajowego

3. MKS MOSiR Kętrzyn II

4. MKS MOSiR Kętrzyn I

5/6 KurianVolley Olsztyn i Sparta Braniewo 3

Czwórki:

1. UKS Czwórka Giżycko – mistrz województwa

2. UMKS MIKRO SP 4 EŁK NIEBIESKI (Cebeterewicz Amelia, Gręś Gabriela, Matulewicz Maja , Rzepnicka Zuzanna , Sajnaga Blanka Sakowicz Wiktoria , Trener: Daniel Skibniewski) – awans do finału krajowego

3. MOSiR KĘTRZYN

4. UKS Warmiss-Volley Olsztyn

5. SPARTA BRANIEWO

6. UMKS MIKRO SP 4 EŁK ZIELONY (Choroszewicz Eliza, Giziewicz Maja, Kopiczko Martyna, Myszczyńska Nikola , Tadejko Aniela , Zastocka Aleksandra)

Chłopcy

Dwójki:

1. Trójka Gołdap – mistrz województwa

2. KurianVolley Olsztyn I – awans do finału krajowego

3. AZS Olsztyn I

4. MOSiR Kętrzyn II (Kuba Markowski, Adam Kwiatkowski)

5. KurianVolley Olsztyn II

6/7 Mrągowo lub AZS Olsztyn II

Trójki:

1. IKS Atak Elbląg – mistrz województwa

2. MKS Truso Elbląg (Piotr Siekierka, Wiktor Witowski, Stanisław Gudziński, Karol Wójcicki) – awans do finału krajowego

3. SP2 Sokół Nowe Miasto Lubawskie;

4. KurianVolley Olsztyn;

5. MOSiR Kętrzyn (Jakub Nietrzeba, Błażej Markowski, Krzysztof Wójtowicz i Patryk Panewski).

6/7 AZS Olsztyn II lub Promień Wydminy

Czwórki:

1. Lechowo – mistrz województwa

2. Koszałek Opałek Węgorzewo – awans do finału krajowego

3. Nowe Miasto Lubawskie;

4. KurianVolley Olsztyn

5. Koszałek Opałek Węgorzewo II

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg giżycko Kętrzyn Mrągowo Olsztyn Siatkówka sport powszechny Węgorzewo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x