Komplet punktów Orła – Pod pełną kontrolą

Po długiej przerwie siatkarki II-ligowego Orła Elbląg  znów zaprezentowały się przed własną publicznością. Tym razem rywal nie należał do najmocniejszych, bowiem zespół z Łaska (beniaminek) odbiega poziomem od czołówki. Ale wiadomo, lepiej dmuchać na zimne, bo ostatnio elblążanki grały bardzo nierówno, miały słabsze momenty. Tym razem jednak nie zawiodły, pewnie zainkasowały trzy punkty wygrywając 3:0(16,15,17)

Orzeł Elbląg: Aleksandra Pasznik, Monika Jabłońska, Małgorzata Łysiak, Izabela Cierzyńska, Żaneta Rzepnikowska, Joanna Kocemba, Dominika Bartkowska (l) oraz Angelika Adamowska, Iga Korzeniewska, Justyna Bąk.

Przewaga siatkarek Orła była bezsporna. Trener Andrzej Jewniewicz do połowy każdego seta grał podstawową szóstka zawodniczek, a potem dokonywał zmian. Wynik nie był ani przez chwile zagrożony. Od czasu do czasu rywalki podrywały się do walki, ale elblążanki kontrolowały sytuację, nie dopuszczały do nerwowych momentów.

Zespół Orła stosował w rym spotkaniu inny wariant obrony niż poprzednio i to zdało egzamin. Sporo piłek zostało wybranych i była okazja do kontrataków. W sumie więc łatwe, ale i oczekiwane zwycięstwo.

Za tydzień stopień trudności znacznie się podniesie. Orzeł wybiera się do Legionowa. Ugranie nawet seta będzie sukcesem, liczymy więc na ambitną postawę.

AZS Politechnika Warszawska- Legionovia Legionowo              0:3 (12:25, 24:26, 12:25)

AZS AWF Warszawa – AZS Politechnika Radomska                  1:3 (19:25, 10:25, 25:20, 20:25)

Orzeł Elbląg- ŁMLKS Łask                                                       3:0 (25:16, 25:15, 25:17)

Nike Ostrołęka  – EKS Skra Bełchatów                                      3:0 (25:18, 25:20, 25:19)

1 LTS Legionovia Legionowo                 12      36      36:2

2 AZS KŚ Politechnika Radomska         12      30      30:10

3 AZS Politechnika Warszawska            11      23      25:16

4 Nike Ostrołęka                                    11      18      21:20

5 E.Leclerc Orzeł Elbląg                      10      17      22:17

6 AZS AWF Warszawa                         12      12      17:30

7 UKS Ozorków                                    11      7        13:30

8 EKS Skra Bełchatów                           11      6        12:28