Koniec serii Indykpolu AZS UWM – Ugotowani w trzecim secie

Po dwóch zwycięstwach nad słabeuszami PLUS Ligi w kolejnym meczu, otwierającym rundę rewanżową fazy zasadniczej siatkarze Indykpolu AZS UWM przegrali w Uranii z Lotosem Trefl Gdańsk 1:3 (-20,21,-12,-20). Niespodzianki więc nie było, bowiem zawodnicy z Trójmiasta są rewelacją tego sezonu i w Olsztynie wygrali łatwo, prezentując solidny poziom.

Indykpol AZS UWM Olszytn – Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 25:21, 12:25, 20:25)

Indykpol AZS UWM: Maciej Dobrowolski, Lévi Alves Cabral, Miłosz Zniszczoł, Grzegorz Szymański, Maciej Zajder, Piotr Łuka, Michał Potera (l)oraz Juraj Zatko, Bartosz Bednorz

Paweł Adamajtis, Frantisek Ogurcak

Lotos Trefl Gdańsk: Wojciech Grzyb, , Marco Falaschi, Sebastian Schwarz, Bartosz Gawryszewski, Murphy Troy, Mateusz Mika, Piotr Gacek (l)

MVP Sebastian Schwarz

Przełomu w grze olsztynian trudno się dopatrywać. Trzeba po prostu przywołać maksymę, że gra się tak jak przeciwnik pozwala, a sobotni rywale o klasę przewyższają poprzednich z: Częstochowy i Kielc. Trener Krzysztof Stelmach postawił na skład z ostatnich potyczek, z tym ze na boisku zabrakło Piotra Haina, co było osłabieniem, ale raczej nie miało specjalnego wpływu na przebieg wydarzeń.

Goście są po prostu dużo lepszą drużyną. Mieli chwile słabości w drugiej partii i AZS to wykorzystał, ale potem przejęli pełną kontrolę nad meczem. Zwłaszcza w trzecim secie zdeklasował kortowian. Na plus olsztynian trzeba zapisać, że nie załamali się wstydliwym wynikiem i podjęli walkę w czwartej odsłonie. Ale tylko do czasu. Od połowy seta goście niepodzielnie panowali w Uranii.

Skra Bełchatów – MKS Będzin 1:3 (26:24, 18:25, 20:25, 17:25)

Resovia Rzeszów – Cuprum Lubin 2:3 (19:25, 23:25, 25:15, 25:15, 13:15)

BBTS Bielsko-Biała – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 25:23, 20:25, 19:25, 15:17)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle AZS Częstochowa 3:0 (25:21, 25:23, 25:16)

AZS Olsztyn – Trefl Gdańsk 1:3 (20:25, 25:21, 12:25, 20:25)

Politechnika Warszawska – Transfer Bydgoszcz 1:3 (15:25, 19:25, 27:25, 23:25)

Czarni Radom – Effector Kielce 08.12.2014 g. 18:00

1 PGE Skra Bełchatów 14 37 40:9